Život nie je hra…

Pred chvíľou som začala počúvať jednu prednášku, v ktorej prednášateľ prirovnal vzťahy medzi mužmi a ženami ku hre. V tomto prípade ku tenisu, kde má každý svoju časť „hracieho poľa“, z ktorého túto hru môže hrať a nemá zasahovať  a ani čo robiť v hracom poli toho druhého.

Osobne si myslím, že vzťahy, a to je jedno aké, nie sú hra.

Všetky vzťahy, ktoré máme, tvoria naše životy.

Preto považujem vzťahy za spoločné dielo ľudí, ktoré je potrebné vytvárať, formovať a pracovať na nich. Hľadať spoločné myšlienky, riešenia, navzájom sa podporovať, spoločne  napredovať.

Vzťahy nie sú hra, v ktorých sú ľudia postavení do úlohy súperov, ktorí hrajú sami za seba, podľa určených pravidiel. Tam, kde sú ľudia postavení do pozície súperov, sú v skutočnosti prinútení proti sebe bojovať.

V takých vzťahoch sa stráca spoločná tvorivosť a práca na vzťahu. Stráca sa schopnosť počúvať jeden druhého a vnímať toho druhého ako partnera a to najmä vo vzťahu muža a ženy, čo má často fatálne následky.

Všetky vzťahy, ktoré máme, vytvárajú náš život.

A život, to nie je hra, v ktorej proti niekomu musíme neustále bojovať,  či s niekým súperiť a hrať sa na niekoho, kým v skutočnosti nie sme.

Život, to je tvorivá práca na sebe samotnom, napredovanie v mnohých oblastiach, ale najmä tvorivá práca na všetkých našich vzťahoch.

Pretože podstata vzťahov, ktoré vytvárame a to ako ich vnímame, vytvára charakter celej spoločnosti.

Devana

Slnovratovo 18. marec 2024

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore