Zmena politického systému

Placeholder

Dušan Piršel

Časté politické výmeny vedenia, nehospodárne vynakladanie finančných zdrojov, obavy o sociálny zmier pri presadzovaní nepopulárnych opatrení a nakoniec aj nekonečný príbeh zadlžovania sú výsledkom zlých systémových nastavení.

Placeholder

Devana

Preto sú namieste otázky: „Koho záujmy zastávajú a presadzujú súčasní bruselskí úradníci, keď cielene likvidujú samotnú EÚ?“

Placeholder

Dušan Piršel

V súčasnom politickom smerovaní mi veľmi chýba vízia, koncepcia, rámec, mantinely. A kým je to tak, politický vkus ľudí iba zrkadlí ponuku.

Placeholder

Prispievateľ

Politická situácia na Slovensku sa po voľbách neuspokojila. Nepomohlo vytvorenie vládnej koalície a nástup novej vlády. Ba práve naopak…

Placeholder

Ivan Štubňa

Progresívna luza a lokaji Západu organizujú na Slovensku štátny prevrat

Placeholder

Devana

Takže ak sme na Slovensku mali prezidenta daňového podvodníka, či v súčasnosti „módnu celebritu“, ktorá sa naučila čítať to, čo je napísali jej bábkovodiči, môže byť prezidentom pokojne aj „šašo a bobkový list“.

Placeholder

St Hroch

Uplynulý týden se vyznačoval výraznou aktivitou těch, kteří jsou v Evropě obvykle označováni za euroskeptiky.

Placeholder

Marián Moravčík

Ak prezident cielene pomáha opozícii robiť obštrukcie, aby riadne zvolené ústavné orgány nemohli plniť vládny program, ktorý dostal v parlamente dôveru, neplní si svoju hlavnú funkciu a ide proti ústave.

Placeholder

Dušan Piršel

Je takmer nemysliteľné čo i len vyťahovať pojmy, ako sú spravodlivosť, ľudskosť, mierumilovnosť, nieto ešte apelovať na ich napĺňanie. V takej „super“ dobe a systéme žijeme…

Placeholder

St Hroch

Selhání veřejného zdraví, nebo odvrácená strana spolupráce se západními partnery?

Placeholder

St Hroch

Moc rád bych řekl, že jsme svědky posledního fóra WEF v Davosu, ale nejspíš tomu tak nebude. Pozornost lidstva musí upoutat na tomto fóru tři věci:

Placeholder

St Hroch

No, já bych si z toho legraci nedělal, protože by se chtělo říci, že to není prognóza, nýbrž projekt.

Návrat hore