Zdravie

Placeholder

Marián Moravčík

Pred niekoľkými dňami zverejnil guvernér Floridy Ron de Santis predbežnú správu veľkej poroty Najvyššieho súdu Floridy, ktorá skúmala adekvátnosť a oprávnenosť protipandemických opatrení v USA, ktoré sa len v detailoch líšili od tých, ktoré sme museli dodržiavať na Slovensku.

Placeholder

Prispievateľ

Prevencia je oveľa lacnejšia ako liečba. Je ale tiež potrebné a dôležité, aby sme neboli leniví, študovali, zaujímali sa o vlastné zdravie a dokázali správne počúvať naše telo.

Placeholder

Devana

Kým na jednej strane vidíme prebytky jedla v takej miere, že sa potraviny vyhadzujú na skládky, tak na druhej strane je jeho obrovský  nedostatok.

Placeholder

Prispievateľ

Zdravie a blaho človeka nezávisí len od medicínskej starostlivosti, ale aj od toho, či má naše telo všetky látky, ktoré potrebuje k (pre)žitiu. Vitamín D je jednou takouto látkou!

Placeholder

Dušan Piršel

Doteraz každá vláda od roku 1989 mala v programe kapitolu o reforme zdravotníctva. Ale vyzerá to, že situácia je čoraz horšia.

Placeholder

Dušan Piršel

Zatiaľ sa málo pozornosti venovalo tomu, aký vplyv majú digitálne technológie na deti.

Placeholder

Dušan Piršel

Áno, milý čitateľ, nepomýlil som sa v nadpise a ani nechcem šíriť šarlatánske teórie, ktoré bez laboratórnych výskumov tvrdia, že to či ono je liečivé.

Placeholder

Dušan Piršel

Istý Newyorský profesor medicíny (meno si teraz nespomínam) rozdelil lekárov na 4 kategórie:…

Placeholder

Prispievateľ

Horčík/magnézium (Mg) je chemický prvok, no v ľudskom organizme je esenciálnou minerálnou látkou, lebo ľudské telo ho nedokáže produkovať. Keďže v tele nemáme miesto, do ktorého by sa mohol horčík priamo ukladať, musíme ho – ak chceme zostať zdraví – prijímať denne v dostatočnom množstve v potrave alebo aj v inej forme!

Placeholder

Prispievateľ

Chovanie kozy je najjednoduchší spôsob, ako sa dostať k čistému mlieku. Napriek tomu to až také jednoduché nie je a je dobré vedieť niektoré veci.

Placeholder

Dušan Piršel

Čo mne osobne v súčasnej medicíne chýba, je obyčajný ľudský prístup. Dokonca je taký vzácny, že je vlastne alternatívny.

Placeholder

Prispievateľ

V článku je uvedený prehľad niektorých bežne dostupných prostriedkov a potravín, ktoré pomáhajú proti bolestiam kĺbov a pomáhajú zlepšiť ich celkový stav. (2. časť – dokončenie)

Návrat hore