Jedlo ako zbraň

blank
Ilustračný obrázok: Pixabay

Keď som videla zábery z Francúzska, ako tamojší poľnohospodári začínajú blokovať aj supermakety a zábery z  protestov poľnohospodárov v Bruseli, spomenula som si na údajný návod na ovládanie ľudstva nedávno zosnulého Henryho Kissingera: „Ovládajte ropu a budete ovládať národy. Ovládajte jedlo a budete ovládať ľudí.“.

Tento plán na ovládanie ľudstva, mocní sveta požívajú v dnešnej dobe oveľa viac ako v minulosti aj preto, lebo počet ľudí na planéte prekročil osemmiliardovú hranicu, a tak sa svetová civilizácia ocitla v dobe nezmyselných skutočností.

Kým na jednej strane vidíme prebytky jedla v takej miere, že sa potraviny vyhadzujú na skládky, tak na druhej strane je jeho obrovský  nedostatok.

Na jednej strane je obrovské plytvanie potravinami, prejedanie sa a choroby z ich nadbytku ako je obezita a najmä tá morbídna. Na druhej strane ešte aj v súčasnej dobe dokonca maličké deti zomierajú od hladu, pretože obrovské množstvo ľudí si kvôli chudobe nemôže dovoliť taký luxus akým je pre nich „obyčajné jedlo“.

Na jednej strane sa neustále hovorí o zdravých potravinách a zdravom životnom štýle  a na druhej vidíme a kupujeme potraviny plné škodlivých látok, ktoré spôsobujú množstvo ochorení.

Hlavne vo vyspelých a bohatých krajinách si ľudia vôbec neuvedomujú, že jedlo je voči nim používané ako zbraň. Dalo by sa povedať ako zbraň hromadného ničenia. Veď čo v skutočnosti spôsobuje obrovský nárast tzv. „civilizačných ochorení“?

A práve kvôli týmto skutočnostiam by sa mali ľudia zamyslieť nad tým, prečo poľnohospodárstvo a potravinárstvo ovládajú nadnárodné korporácie, ktoré ovládajú aj farmaceutický, či chemický priemysel. Možno by potom pochopili, prečo poľnohospodári protestujú a prečo štáty ako je ten náš, má veľmi nízku potravinovú sebestačnosť. Pochopili by aj to, prečo tieto korporácie skupujú aj za cenu krvavých vojen úrodnú pôdu vo svete.  Pochopili by aj to, prečo po vojne v Iraku zmizla nesmierne cenná národná osivová banka v meste Abú Chraib, v ktorej Iračania uchovávali vzorky vzácnych prírodných osív  a prečo sa toto mesto stalo vo svete známym ako „americká mučiareň“.

Devana

Slnovratovo 4. február 2024

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore