Silnie protest v USA: „Žiadne ďalšie peniaze na vojnu na Ukrajine“

Na svete je veľmi veľa ľudí, ktorí neveria oficiálnej západnej propagande, že dodávkami zbraní na Ukrajinu sa približuje mier. Hnutie za mier silnie aj v USA. Na 19. 2. 2023 je do Washingtonu zvolaná celoamerická demonštrácia proti vojne. Jej hlavné heslo znie: „Už ani halier na vojnu na Ukrajine“.
Organizátormi demonštrácie je široká pravo-ľavá koalícia politických strán a mierových aktivistických organizácií.
Hlavní organizátori sú dve politické strany:

blank

Libertariánska strana je najvýznamnejším subjektom spomedzi organizátorov. Je to tretia najväčšia strana v USA a medzi jej známe osobnosti patrí napríklad aj u nás známy kritik „Deep state“ – Ron Paul. Táto strana sa považuje za pravicovú.

blank

Menej známou, ale už významnou stranou je nová – Ľudová strana. Považuje sa za ľavicovú, jej zakladateľom je Nick Brana, jeden z asistentov Bernieho Sandersa.

Zoznam rečníkov si môžete pozrieť tu: https://rageagainstwar.com/#Speakers. Medzi nimi je rad v USA známych a vplyvných osobností, napríklad aj u nás známy a citovaný Scott Ritter. Požiadavky hnutia organizátori zhrnuli do 10 bodov:

1. Už ani halier na vojnu na Ukrajine

Demokrati aj Republikáni vyzbrojili Ukrajinu tak, že do nej napumpovali desiatky miliárd dolárov v zbraniach a vojenskej pomoci. Táto vojna už zabila desiatky tisíc ľudí, milióny vyhnala z domovov a ženie nás do nukleárnej katastrofy WW3. Zastavte financovanie vojny.

2. Rokovať o mieri

Vojnu na Ukrajine vyvolali USA tým, že v roku 2014 pomohli zvrhnúť jej demokraticky zvolenú vládu. V marci 2022 sabotovali nádejný mierový dohovor medzi Ruskom a Ukrajinou. Dosiahnite okamžité prímerie a použite diplomatické páky na ukončenie vojny.

3. Zastaviť vojnovú infláciu

Táto vojna zrýchľuje infláciu a spôsobuje rast cien potravín, benzínu a energií. USA zničili ruské ropovody a plynovody do Európy, čím spôsobili v Európe nedostatok energií a deindustrializáciu krajín Európy. Zastavte vojnu a zastavte zvyšovanie cien.

4. Rozpustiť NATO

Vojnu na Ukrajine vyprovokovalo rozširovanie NATO k ruským hraniciam. NATO je štvavý vojnový relikt z čias studenej vojny. Rozpustite NATO tak, ako sa rozpustila Varšavská zmluva.

5. Utlmiť globálnu nukleárnu hrozbu

Vojna na Ukrajine nás doviedla na prah WW3 – tretej svetovej vojny a nukleárnej vojny s Ruskom. Informačné služby USA odhadujú, že pravdepodobnosť vypuknutia nukleárnej vojny je 1 : 4, no táto možnosť by spôsobila na Zemi nukleárnu zimu a takmer kompletne by zničila všetok život na Zemi. Prijmite politiku nepoužiť nukleárne zbrane ako prví. Znížte nukleárny arzenál celosvetovo.

6. Zraziť rozpočet Pentagonu

Polovicu federálneho rozpočtu dostáva k dispozícii Pentagon. Vojenský rozpočet je 857 miliárd USD ročne a Pentagon práve nevyhovel piatemu auditu v rade za sebou. Pentagon je schopný ručiť len za 39 % zo svojich aktív v hodnote 3,5 bilióna USD. Znížte vojenský rozpočet na polovicu a vráťte tieto prostriedky americkému ľudu.

7. Zrušiť CIA a vojensko-priemyslový „Deep state“

CIA a „deep state“ sú orgánom informačných služieb, ktoré ako nevolená trvalá vláda riadia našu krajinu mimo ústavnej a demokratickej kontroly. Sledujú Američanov, manipulujú médiá, obmedzujú slobodu slova, špehujú politikov, infiltrujú aktivistické organizácie, mučia ľudí, robia štátne prevraty a zavraždili prezidenta Johna F. Kennedyho. Zrušte CIA a deep state a obnovte vládu ľudu a pre ľud.

8. Zakázať vojnu a zrušiť impérium

Vojna a impérium si podriaďujú miliardy ľudí po celom svete kvôli obohateniu malej skupiny elít. Len za posledných dvadsať rokov USA viedli a podporovali vojny v Iraku, Afganistane, Líbyi, Sýrii, Palestíne, Jemene, Ukrajine a iných krajinách. Ukončite všetky vojny USA a prestaňte robiť štátne prevraty. Zastavte všetku vojenskú pomoc iným krajinám. Prestaňte s útokmi dronov. Zrušte všetky vojenské základne USA v zahraničí. Stiahnite všetky vojská USA zo zahraničia. Budujte svet, ktorý každému človeku na Zemi garantuje mier. Osloboďte svet od impéria kolabujúceho svetového hegemonického poriadku USA.

9. Obnoviť občianske slobody

Obnovte občianske slobody, ktoré ste nám odňali v mene vojny a impéria, vráťte nám slobodu slova, slobodu tlače a slobodu zhromažďovania. Prestaňte s masovým sledovaním, represiami a zrušte Zákon o ochrane vlasti (Patriot Act). Obnovte právo na ochranu osobnosti a právny štát.

10. Oslobodiť Juliana Assangea

Julian Assange je v USA obvinený zo špionáže a za zločin sa vydáva naše právo zverejňovať informácie, ktoré diskreditujú vojensko-priemyselný deep state. Assange bol zatknutý v Spojenom kráľovstve a má byť vydaný do USA. CIA plánuje jeho zavraždenie ako odplatu za zverejnenie vojnových zločinov USA. Osloboďte Juliana Assangea a všetkých politických väzňov.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore