Analýza rozhovoru Tuckera Carlsona s V. Putinom a dopady na svet

Ilustračný obrázok: Wikimedia Commons

Tucker Carlson s Vladimírom Putinom

Na úvod treba uviesť, že Tuckerovi Carlsonovi (TC) sa podarilo to, čo sa nepodarí nikdy mnohým svetovým lídrom a ani mnohým svetovým novinárom. Vladimír Putin (VP) venoval TC rozhovor v trvaní dve hodiny a sedem minút. Okrem toho, sedeli oproti sebe v konformnej blízkosti. Ich rozhovor bol vedený v duchu výmeny informácií bez vedľajších vplyvov.
 
Priestor na rozhovor s VP dostal TC preto, lebo je známy ako novinár svojou objektívnosťou, hľadaním pravdy a novinárskou cťou. Na svoju novinársku česť v minulosti doplatil, keď ho Fox News, v ktorom pracoval na politický pokyn „zvrchu“ vyhodil. Tým, že uskutočnil rozhovor s VP, spustil mediálne i politické besnenie v USA i iných lokajských štátoch. Dá sa očakávať, že po svojom návrate do USA bude politicky prenasledovaný. Jeho rozhovor s VP sa stal mediálnou svetovou udalosťou číslo jeden a má stovky miliónov videní. Odhaduje sa, že rozhovor videl každý ôsmy človek planéty.  Nebudem sa venovať na tomto mieste obsahu rozhovoru. Ten je známy a môžete si ho pozrieť z viacerých zdrojov.  Chcem sa zamerať na význam tohto rozhovoru, na jeho dopady na svetovú verejnosť, politikov na posolstvo VP, ktoré v západných médiách neodznelo.
 
Na úvod treba poznamenať, že západné médiá naplno odhalili svoju podstatu a pravú tvár. Nepriniesli objektívnu analýzu, niektoré významné časti ignorovali, zhadzovali aktérov rozhovoru, urážali ich. Prečo? Treba si uvedomiť, že rozhodujúce západné svetové médiá sú v rukách tieňovej vlády Deep State. Sem patrí hlavne vojensko-priemyselný komplex, ropný a iný nerastný priemysel, energetický sektor, bankový sektor, mediálny sektor. Hlavné svetové médiá sú ovládané touto mocou z pozadia, ich vlastníkmi, ktorí rozhodujú o ich obsahu. Vlastníci rozhodujúceho mediálneho sektoru ovládajú ďalšie tisíce mediálnych zdrojov vo svete prostredníctvom svojich nastrčených a zaplatených osôb. Slovensko nie je žiadna výnimka. Tieto médiá „vyrobili“ z VP nepriateľa sveta a z TC dezinformátora, spochybnili jeho novinársku odbornosť a neváhali ho mnohé označiť za Putinovho človeka. Konšpirátorské tvrdenia západných médií sú výsledkom bezmocnosti a ich úbohosti. Pracujú podľa „pravidiel“ Deep State a amerických tajných služieb. Stratili svoju tvár a svoju novinársku česť zapredali vidine plynúcich peňazí za plnenie  diktátorských nariadení.
 
Mnohí predstavitelia týchto médií, ale i západní politici svorne tvrdia. V rozhovore neodznelo nič nové. Podotýkam, že je to pravda do určitej miery. Ale prečo to odznelo, keď to nie je nič nové? Z jednoduchého dôvodu. Prostredníctvom tohto rozhovoru sa uvedené informácie dostali medzi milióny ľudí, ktorým bolo ich právo na informácie upierané. Západné médiá všetky informácie, ktoré neslúžia Západu blokujú, popierajú, neinformujú pravdivo, skresľujú a dokonca otvorene klamú. Na Slovensku je to presne takisto, čo sa týka údajného slovenského mainstreamu. Takýmto západným, ale i slovenským médiám hovorím negatívny dezinformačný mainstream (NDM).
 
Úvodný rozhovor bol o historických súvislostiach zameraných na rusko – ukrajinské vzťahy  v nadväznosti na udalosti, ktoré zapríčinili vojenský konflikt na Ukrajine.  NDM totiž masíruje mozgy ľuďom o konflikte iba od jeho začiatku. (24.2. 2022). Všetky udalosti, ktoré predchádzali tomuto konfliktu a zapríčinili ho si nevšímajú a dokonca ich popierajú alebo skresľujú. Akoby sa nestali. Ale stali sa!!!
 
V ďalšej časti sa VP venoval rozširovaniu NATO a západnej ignorácii bezpečnostných návrhov bývalého Sovietskeho Zväzu a neskôr Ruska. Západní politici s podporou NDM popierajú svoje záväzky o nerozširovaní NATO. A ak došlo zo strany Ruska k protestom, tak jednoducho ich obsah nebol Západom braný na vedomie. Zlomovým momentom v histórii bolo napadnutie suverénnej Juhoslávie zločineckými vojskami NATO v roku 1999. Boli porušené všetky mierové princípy a medzinárodné zmluvy vrátane Charty OSN. Naplno sa preukázala agresivita a skutočná povaha NATO. A Rusko má pravdu. NATO nie je žiadna obranná aliancia, ale agresívna militantná organizácia riadená USA s cieľom dobytia sveta a ustanovenia USA za svetového vládcu. Podľa vzoru Hitlera.
 
Čo sa týka Slovenska, naša republika sa stala členom NATO bez súhlasu občanov. V podstate došlo k zrade politikmi, ktorí obštrukciami SR do NATO dostali. Mikuláš Dzurinda si splnil svoju zapredaneckú úlohu. V rozhovore VP uviedol, že sa opýtal Billa Clintona pri jeho návšteve Moskvy v roku 2000, čo by povedal, na to, keby Rusko prejavilo záujem vstúpiť do NATO. Clinton to zamietol. Prečo? Jednoducho preto, lebo USA by stratili vplyv  v rozhodovacích procesoch NATO a nemohli by členom NATO diktovať čo majú robiť.
 
Nasledujúcu časť textu rozhovoru pre jeho dôležitosť odcitujem. VP povedal:
 
„Navrhol som, aby Spojené štáty, Rusko a Európa spoločne vytvorili systém protiraketovej obrany. Navrhol som, aby spolupracovali všetci traja – Rusko, USA, Európa. Povedali, že to je veľmi zaujímavé. Pýtali sa ma: To myslíš vážne? Hovorím absolútne. Predstavte si, keby sme spoločne riešili takúto globálnu strategickú úlohu v oblasti bezpečnosti. Svet sa zmení. Pravdepodobne budeme mať spory,  ekonomické a dokonca politické, ale radikálne zmeníme situáciu vo svete. Musíme si to premyslieť, povedali mi. Ale je fakt, že náš návrh bol zamietnutý. Vtedy som povedal: Pozrite, ale potom budeme nútení prijať odvetné opatrenia. Vytvoríme úderné systémy, ktoré určite prekonajú systém protiraketovej obrany“.
 
V ďalšej časti VP popisuje dianie na Ukrajine a zásahy Západu do jej politiky. Už v roku 2008 na samite v Bukurešti bolo oznámené, že dvere do NATO sú pre Ukrajinu a Gruzínsko otvorené. Nebolo to suverénne rozhodnutie Ukrajiny, ale nátlak USA, ktoré si boli vedomé toho, že cez Ukrajinu sa dostanú do „predsiene“ Ruska, odkiaľ ho potom mali v pláne postupne rozkladať.  Spomenul známe Majdanské udalosti v roku 2014 a prevrat naplánovaný Američanmi. Vysvetľuje, že celé desaťročia Rusko ustupovalo americkým požiadavkám. Minské dohody ako nádej k mieru boli Západom odsabotované. Až kým nedošlo k štátnemu prevratu na Ukrajine, k hrozbe zabratia Krymu Američanmi a plánovanému vybudovaniu americkej vojenskej námornej základne na Kryme. Na pokyn USA Ukrajina začala s vojenskými provokáciami na východe Ukrajiny v dôsledku čoho zahynulo cca 15 000 rusky hovoriaceho obyvateľstva. Toto všetko boli pre Rusko existenčné hrozby.
 
V rozhovore odzneli aj iniciatívy a návrhy Ruska na mierové rokovania po začiatku konfliktu. Všetky pokusy boli odsabotované USA. Prečo? Američania zarábajú na konflikte miliardy USD a životy vzájomne sa zabíjajúcich Slovanov ich nezaujímajú.
 
V rozhovore tiež odzneli informácie o hospodárskej situácii vo svete, BRICS, Číne a novom usporiadaní sveta. Tiež o upadajúcej ekonomike USA, strate vplyvu USD i strate vplyvu USA na svetové dianie. V závere stretnutia sa TC opýtal VP, či by bol ochotný prepustiť ako prejav dobrej vôle, amerického novinára Evana Gershkovicha, ktorý bol obvinený zo špionáže a momentálne je vo väzení v Rusku. VP pripustil, že je to možné, pokiaľ bude aj druhá strana spolupracovať na podmienkach jeho prepustenia. Vážnym posolstvom VP je, že je ochotný rokovať o mieri, ale nie na základe nátlaku Západu. Povedal, že za vznik tejto situácie je zodpovedný Západ s USA na čele, a preto by bolo vhodné, aby našli také východisko, ktoré bude prijateľné pre obidve strany. 
 
Celosvetový význam rozhovoru TC s VP spočíva hlavne v tom že:
 
K jeho obsahu sa dostali milióny klamaných ľudí na Západe. Môžu si urobiť úplne iný obraz o dianí ako ten, ktorý im je podsúvaný NDM.
 
Milióny klamaných ľudí sa dozvedeli aj o hospodárskom úpadku Západu a o skutočných vinníkoch vojny na Ukrajine, hospodárskych krízach v krajinách tzv. vyspelého Západu, o obštrukciách Západu pri mierových rokovaniach a odmietnutí mierových rokovaní Západom.
 
Uvedeným rozhovorom bolo zrušené svetové informačné embargo na informácie pochádzajúce z iných zdrojov ako sú zdroje NDM.
 
TC doslova povedal: „Väčšina Američanov netuší, prečo Putin napadol Ukrajinu a aké sú jeho ciele,“ povedal. “Nikdy nepočuli jeho hlas.” To je zle.”
 
Milióny klamaných ľudí prestávajú veriť NDM a ich pokusom o diskreditáciu Ruska alebo jeho tvrdeniam, že Rusko je nepriateľ ľudstva. VP rozhovorom vylomil zuby goebbelsovskej  propagande USA.
 
Rozhovor mal a bude mať obrovský vplyv na nastávajúce prezidentské voľby v USA. Už teraz je jasné, že pre Bidena je zbytočné kandidovať. Jednak pre jeho demenciu a jednak preto, že už nevládze plniť pokyny Deep State sprostredkované viceprezidentkou (demokratická strana ako Biden) Kamalou Harrisovou a jej manželom. Kamala Harrisová sa už nechala počuť, že je pripravená nastúpiť na post prezidentky USA. Pre Deep State je vážnou hrozbou neriadená strela D. Trump. Uchýli sa Deep State k vražde bývalého prezidenta a kandidáta na post prezidenta Trumpa, aby si mohol dosadiť svojho kandidáta? Nebolo by to prvýkrát v dejinách USA.
 
Z mesta SNP Ivan Štubňa

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore