Rozum a cit

Včera večer po zverejnení básne som dostala od človeka, ktorého si vážim otázku, ako je možné písať básne, geopolitické články, zamyslenia, eseje, recenzie a kto v skutočnosti som…

Som úplne normálna žena, vnímam svet okolo seba a snažím sa premýšľať rozumom aj srdcom.

A pretože viem, aká dôležitá je rovnováha vo všetkých sférach, ktoré nás obklopujú, snažím sa zachovávať si rovnováhu medzi rozumom a citom, aj keď je to niekedy veľmi ťažké a je to neustála práca na sebe samotnom.

Áno je náročné byť normálnym človekom, pretože čoraz viac vidím okolo seba ako mnoho ľudí premýšľa iba chladným rozumom, alebo až príliš emotívne a často to má pre človeka aj pre spoločnosť  tragické následky.  Ale to najtragickejšie na tejto dobe je, že veľká masa ľudí už ani nepremýšľa. Stádovite preberajú myšlienky a názory iných a rozum a cit sa z ich životov úplne vytrácajú.

V skutočnosti sa takto ľudia ocitajú v rôznych extrémoch, v slepej poslušnosti, fanatizme, bezdôvodnej nenávisti, zaslepenosti a iných, ktoré majú jedného spoločného menovateľa a tým je „mentálne otroctvo“.

A to, aká dôležitá je rovnováha medzi rozumom  a srdcom,  vystihuje aj krédo nášho portálu Belobog, ktorý o pár dní oslávi svoje druhé narodeniny.

Devana

Slnovratovo 9. október 2023

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore