Sme nepoučiteľní?

Ilustračný obrázok: Gerd Altmann Pixabay

Po prečítaní si článku p. Jana Campbella „Byli jsme varováni“, ktorý vystihuje politicko-spoločenskú situáciu nielen v Čechách, ale prakticky v celej „vyspelej západnej spoločnosti“ premýšľam o tom, prečo sme ako štát, občania, spoločnosť stále nepoučiteľní.

Nevieme, alebo sa nechceme poučiť z histórie?

V posledných dňoch v Česku a aj na Slovensku zarezonovala kauza slovenského hokejového brankára J. Hudáčka, s ktorým ukončil spoluprácu, ktorá v skutočnosti ani nestihla začať, kladenský hokejový klub Rytíři Kladno. Jeho majiteľ J. Jágr ustúpil skupine fanúšikov „Haldaři“.

Dôvod ukončenia spolupráce bol viac ako bizarný, „kontroverzné pôsobenie J. Hudáčka v KHL v mužstve kazašského klubu Barys Astana“.

Pred pár mesiacmi som v článku „Princíp ľudskej rodiny“ písala o tom, akým sofistikovaným spôsobom už niekoľko rokov prebieha „vylúčenie Ruska a ruského národa z ľudskej rodiny“ sfanatizovanými západnými liberálno-demokratickými predstaviteľmi a ich prívržencami.

Dnes je však zrejmé, že z ľudskej rodiny začínajú byť „vylúčení“ aj tí, ktorí sú akýmkoľvek spôsobom spájaní s Ruskom a jeho obyvateľmi.

Na tomto príklade, ktorý zapadá do mozaiky novodobého fašizmu vidieť, že stále nie sme schopní poučiť sa a pochopiť to najdôležitejšie. A to, že s fašistami sa nedá slušne a vecne diskutovať. Nedá sa s nimi jednať a ani dohodnúť, pretože dokážu porušovať všetky dohody a zmluvy.

V súčasnosti práve kvôli tomu, že sme nepoučiteľní a tým, že aj na Slovensku bolo celé roky štátom a všetkými vládami podporované vytvorenie nebezpečného podhubia liberálneho fašizmu, sa náš štát ocitol na pokraji zániku.

Mohli sme sa poučiť z chýb minulosti, ale nepoučili sme sa.

Aj preto je možné, že verejnú mienku ovládajú a formujú práve tí, ktorí sa verejne a bez zábran snažia o likvidáciu štátu. Po troch rokoch ich vládnutia boli z ľudskej rodiny vylúčení všetci tí, ktorí sa odmietali riadiť oficiálnou liberálno-fašistickou propagandou.

Sme naozaj nepoučiteľní?

Záleží nám na obnove nášho štátu a na budúcnosti našich občanov, detí a národa, či národov a národností, ktoré žijú v našom štáte a tvoria s nami „ľudskú rodinu“?

Devana

Slnovratovo 8. január 2024

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore