Odkaz V.V Putina nielen mladým ľuďom…

Ilustračný obrázok: Wikipedia

Svet nezmyslov a absurdít  a svet plný nádeje, bola moja  prvá myšlienka po vypočutí si prejavu ruského prezidenta V. V. Putina na Celosvetovom festivale mládeže v Soči.

V ktorom svete by ste chceli žiť?

V tom, ktorý je plný nezmyselnej nenávisti a absurdného fašizmu, alebo vo  svete plnom nádeje a ľudskosti a lásky a priateľstva?

Žiaľ, „vyspelá západná civilizácia“ žije práve v tom, ktorý je prežraný rakovinou fašizmu a je schopný uvrhnúť  svojou nenávisťou celú planétu do najničivejšieho vojnového konfliktu súčasného ľudstva.

Áno je to svet plný klamstiev a zvráteností, ktoré sa stali hodnotami a mocenskými dogmami. Svet, v ktorom človek už dávno stratil svoju ľudskú dôstojnosť a ľudský život hodnotu.

Oproti tomu stojí svet plný nádeje na novú budúcnosť. Budúcnosť, ktorá bude postavená na tradičných hodnotách, v ktorom bude muž mužom, žena ženou a najmä človek Človekom.

Svet budúcnosti, v ktorom si budú  všetci ľudia rovní  a budú mať rovnaké podmienky na život, aj keď sa líšime svojou národnosťou, alebo farbou pleti.

Svet v ktorom nebude existovať  arogancia, nadradenosť a vyvolenosť  jedných nad druhými.  Svet plný ľudskosti a spravodlivosti.

A práve  o takomto svete budúcnosti hovoril V. V. Putin vo svojom prejave k mladým ľuďom, ktorí dokázali v Soči dokázali na takýto svet vytvoriť hoci len na jeden týždeň.  Jedným  z hesiel Svetového festivalu bolo: „Budúcnosť začíname tvoriť spoločne.“

Táto myšlienka je však dôležitá pre nás všetkých, ktorí si prajeme MIER a túžime žiť, tvoriť a milovať  vo svete bez otroctva, vojen a zbytočného ľudského utrpenia a smrti nevinných ľudí.

Prejav ruského prezidenta V.V. Putina som chcela čitateľom priblížiť prostredníctvom nášho spriateleného webu Proud národní hrdosti, ktorý vedie moja priateľka Yvetka Rychtaříková a ktorý je v súčasnosti na stránkach YT blokovaný a cenzúrovaný, takže pridávam  v linku odkaz na tento prejav s dabingom, ktorý je zverejnený na Telegrame.

A nám, ktorí sme nezabudli na krásu ruského jazyka je k dispozícii záznam prejavu V. V. Putina z Russia News.

Devana

Slnovratovo 10. 3. 2024

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore