Áno, musíme hovoriť pravdu…

Ilustračný obrázok: Pixabay

Hovoriť  a písať pravdu je dôležité, životne dôležité. Pretože klamstvá dokážu zničiť úplne všetko, nielen medziľudské vzťahy, ale dokonca aj celú civilizáciu. A v takej situácii sa svet ocitol práve teraz.

Pred chvíľou som si vypočula krátky zostrih vyjadrení bývalého poslanca Györga Gyimesiho na jeho FB stránke, ktoré poskytol v rozhovore s Mimi Šramovou. Hovoril aj o tom, aké neprípustné je podľa progresívcov hovoriť pravdu o vojne na Ukrajine a o tom, že Ukrajina túto vojnu nemôže vyhrať na bojovom poli.

Žiaľ, pravda je taká a vedia to mnohí, že vojna na Ukrajine je zástupnou vojnou o Ruské zdroje celého kolektívneho Západu na čele s USA, ktorý ju financuje, dodáva obrovské množstvo zbraní a v skutočnosti tak decimuje vlastné štáty a ožobračuje svojich občanov.

Takže pravda je taká, že nie iba Ukrajina túto vojnu nemôže vyhrať na bojom poli, ale prehráva ju celý „vyspelý západný svet“, ktorého „hodnoty“ na Slovensku prezentujú najmä „progresívci“.

Pravdou je aj to, že kvôli tejto vojne boli  na politickej scéne „vyspelej západnej demokracie“ celé desaťročia „vychovávaní a podporovaní“ politici, ktorí si väčšinou svoju moc kupovali, alebo dostávali štedré príspevky od „politických filantropov“.

Došlo to až tak ďaleko, že títo „politici“ nezastávajú záujmy vlastných štátov, ale napríklad tí slovenskí v europarlamente a nielen tam, bez akéhokoľvek postihu páchajú vlastizradu tým, že verejne podporujú záujmy cudzích mocností a štátov a škodia vlastnému štátu.

Sú to v skutočnosti starostlivo vyberané politické bábky, ktoré sú ľahko ovládateľné a vydierateľné, či už peniazmi, ilúziou moci, alebo vlastnými slabosťami.  

Áno, musíme hovoriť a písať pravdu aj o tom, že na Slovensku ovládli aj zdanlivo nepolitické a nezávislé úrady, ktoré by mali v prvom rade slúžiť verejnému záujmu a nie politikom. V súčasnosti, po nástupe pronárodnej vlády, sa tieto politické bábky snažia neustále vytvárať nepokoje protestmi a „majdanizáciou“ spoločnosti. Sú podporovaní nielen súkromnými mainstreamovými médiami, ktoré tvrdo šíria liberálno-progresívnu propagandu a ich presstitúti a lokaji prenasledujú ľudí s inými názormi. Takisto ich podporujú aj umelci, ktorých umenie má so skutočným umením spoločné asi toľko, ako kravské lajno s Botticelliho Zrodením Venuše. Možno preto títo „umelci” ani netušia čo robia na protestoch, alebo radšej ani oni nehovoria a nechcú vidieť pravdu.

Áno, hovoriť a písať pravdu je dôležité, nesmierne dôležité. Pretože klamstvá dokážu zničiť človeka samotného, nielen preto, že sám klame, ale najmä preto, že klamstvám uveril natoľko, že v nich žije a pravdu nechce vidieť.

A práve preto, že mnohí nechcú pravdu vidieť a opovrhujú ňou a radšej dávajú prednosť klamstvám, sa rúca celý západný systém, ktorý je založený na klamstvách. Klamstvách, z ktorých si vytvoril spoločenské, politické a morálne „hodnoty“.

Devana

Slnovratovo 24. január 2024

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore