Ilustračný obrázok: Pixabay

Posledných pár mesiacov celospoločenská a politická kríza vyvoláva v mnohých ľuďoch napätie a odpor voči tomu, čo sa deje. A ľudia sa začali búriť. Konajú sa mnohé protesty, malé, ale aj veľké, kde protestujú desaťtisíce ľudí, ktorí spontánne chcú vyjadriť svoj názor.

Spomína si ešte niekto na protesty v Barcelone spred troch  rokov? Dosiahlo Katalánsko nezávislosť?

Na Slovensku sme mali množstvo protestov. Na zopár z nich som sa zúčastnila. Ale neboli to také tie pravé protesty, boli to skôr zhromaždenia, kde pohovorilo o problémoch na Slovensku. A hlavne o tom, že treba zosadiť vládu, ktorá  terorizuje občanov reštrikčnými opatreniami a šafári s verejnými financiami.

Posledný, veľmi ohlasovaný protest v Košiciach organizovala strana SMER SD. Strana, ktorá vládla tri volebné obdobia a vytvárala  vtedy zdanie akého takého „politického pokoja“ na Slovensku. Počas posledných dvoch volebných období  sa však v tieni ich vládnutia pokojne vytváralo mocenské podhubie terajšej vlády. Veď taký Matovič, ktorý je teraz synonymum totálnej likvidácie štátu, nespadol mesiac pred voľbami na Zem v kozmickej lodi, ako nejaký Aštar Šeran, ktorý ide spasiť Slovensko a Slovákov.   Jeho vyčíňaniu v parlamente sa ctení členovia Smeru prizerali celé roky. Za ich vládnutia ovládli mainstreamové médiá a mimovládne organizácie  Slovensko takým spôsobom, že rozhodujú o bytí, či nebytí štátu.

Áno, keď sa ľudia ocitnú vo veľmi zlej situácii, veľmi rýchlo zabúdajú čo sa dialo predtým a začnú si glorifikovať minulosť, ale aj politikov. Väčšina z ich nechápe, že to čo sa na Slovensku sa deje, je už len dôsledok vládnutia všetkých predošlých vlád.

Aj keď SMER inicioval dve referendá o predčasných voľbách, tak okrem tvrdej predvolebnej kampane v podobe poukazovania na kriminálnu činnosť súčasnej vlády, akosi  od nich nepočuť riešenia hospodárskej krízy a celospoločenského napätia.

Pred pár mesiacmi, keď začínala nová referendová kampaň,  som napísala článok Slovensko potrebuje riešenia krízy a nie ďalšie „zmarené referendum“.  V súčasnosti sa ukázalo, že aj súčasná snaha o nové referendum bola v podstate prezidentkou zmarená. 

Napriek tomu si  politici SMERU SD  robia predvolebné turné po Slovensku, organizujú protesty a vyťahujú rôzne kauzy, ktoré majú ešte viac rozoštvať občanov.

Áno, politická a ekonomická situácia sa veľmi zhoršila a napätie rastie aj kvôli konfliktu na Ukrajine, ktorý súčasná vláda na úkor vlastných občanov a štátu štedro dotuje.

Jedno si však ľudia neuvedomujú. A to, že táto kríza nie je iba hospodárskou krízou, ale je krízou celého západného davo-elitárskeho systému, ktorý doteraz žil  z vykorisťovania a zotročovania iných štátov. A tento systém sa rúca. Rúca sa nielen občanom, ale aj politikom, ktorí z neho žili a rúca sa aj veľkopodnikateľom a oligarchii. Preto začali snahy na jeho záchranu.

Vedia ľudia vôbec, kto v skutočnosti organizuje protesty a kvôli čomu, komu?

Stačí sa vrátiť dva roky do minulosti a spomenúť si na to, čo sa dialo, keď začali prvé prísne opatrenia a násilné testovanie ľudí.  Ako vtedy väčšina čušala a aj keď sa ozvali nejaké mierne protestné hlasy, netrvalo dlho a ticho  podporovali besnenie tejto vlády. Teraz ide všetkým týmto  ľuďom o ich vlastný biznis a zisky…Nie o štát a jeho občanov.

A občania?

Vedia čo v skutočnosti chcú, alebo im stačí len vymeniť jednu vládu za druhú?

Pretože ak nebudú mať priamo sformulované požiadavky, ktorých plnenie budú tvrdo žiadať od novej vlády, tak sa rýchlo môže stať, že prídu úplne o všetko.

Áno, kvôli vidine tepla v zime, ktorá prichádza,  kvôli zachovaniu ilúzie  komfortu, ktorý doteraz ešte majú, alebo kvôli kúsku jedla, môžu prísť o zvyšok slobody, ktorú tiež ešte majú.

Pretože väčšina z nich si neuvedomuje, že život spred dvoch rokov sa už nedá vrátiť, pretože systém, v ktorom doteraz žili, alebo padne, alebo sa pretransformuje do digitálneho fašizmu a takého otroctva, aké ľudstvo ešte nezažilo…

Devana

Slnovratovo 14. september 2022

Právne vyhlásenie

Celý obsah tohto článku, ak nie je výslovne uvedené inak, je chránený autorským zákonom. Pri akomkoľvek použití je nutné uviesť meno autora, názov a zdroj (Belobog).

Pri interpretácii obsahu sa predpokladá primerané všeobecné vzdelanie a zdravý rozum.

1 názor na “Pár slov o protestoch…”

  1. Devana, smutno radostné čítanie, že je to niekomu jasné. Zmena môže prísť, len keď sme ochotní začať vidieť pravdu a s ňou poznanie. A čo príde ? No to asi len čas ukáže. Snažíme sa najlepšie ako vieme. Nech sa nám darí, najlepšie ako je to pre nás nutné. A vďaka za pravdivé a priame pohľady.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prosím, odpovedzte: − 1 = 1

Scroll to Top