Palec nahor pre ministerku Šimkovičovú

Obrázok od Photo by Nicole Michalou z Pexels

Obrázok je len ilustračný, nesúvisí priamo s textom.

Pred niekoľkými dňami v našich médiách preletela správa o tom, že ministerka kultúry Šimkovičová nechala z galérie na chodbe Slovenského rozhlasu odstrániť „umelecké diela“ Andreja Dúbravského.
Palec nahor, pani ministerka, nie ste v tom sama, koho poburuje drzý exhibicionizmus rozmaznanej a nevzdelanej generácie bez kultúry a perspektívy. Verejné pohoršenie nie je umením a nemôže sa stať hlavným prúdom v kultúre.

Progresivistická časť verejnosti sa za tento postoj do ministerky pustila, s ošúchanými argumentami o „šírení nenávisti“. Nuž, aj v tomto sa prejavuje to, že táto nová „zlatá mládež“ má jasno asi len v tom, ako využívať 5 g bieleho na internetových stránkach, ale o bežných pojmoch, na ktorom desaťročia stála moderná spoločnosť, nemajú žiadnu šajnu.

Verejné pohoršenie je pojem z trestného práva a môže byť základom trestného činu alebo prinajmenšom priestupku. Verejné pohoršenie je subjektívna vec a náš právny systém nedovoľuje posudzovanie oprávnenosti verejného pohoršenia. Donedávna sme boli slušnou a civilizovanou spoločnosťou, v ktorej všetci dospelí a vyzretí členovia uznávali, že sa nepatrí na verejnosti prejavovať takým spôsobom, ktorý by niekoho iného, najmä skupinu ľudí, pohoršoval. Ateisti proste nechodili močiť do kostola len preto, že oni neveria. Uznávalo sa, že by to veľkú časť ľudí pohoršovalo a bolo to preto trestné.

Ak si teda niekto pletie pohoršenie s nenávisťou, a zvlášť, ak sú to redaktori a autori v médiách, tak nie sú kvalifikovaní na svoje funkcie a svoju prácu. Diplom-nediplom, vlastne, vari nie sú kvalifikovaní ani tí, ktorí takýmto nevyzretým osobnostiam tie diplomy udelili.
A preto sa, pán minister Drucker, ani nečudujme, že Slovenskí žiaci dosahujú katastrofálne výsledky…

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore