Ivan Štubňa: Rana mi vbehol do rany…

Ilustračný obrázok: flickr

Obrázok je len ilustračný, nesúvisí priamo s textom.

Americký pobehaj vo funkcii veľvyslanca na Slovensku Rana mi vbehol do rany…
 
So záujmom som si prečítal článok na Hlavných správach tu…:
https://www.hlavnespravy.sk/americky-velvyslanec-priznal-zasahovanie-do-predvolebnej-kampane-na-slovensku-blaha-co-si-to-dovoluje/3271592
…a dopĺňam čo Rana nepovedal alebo zamlčal vrátane našich súčasných papalášov.
 
Ak si pozriete odkazy a trošku sa pohráte s informáciami, tak sa okrem iného dozviete:
 
Ministerstvu obrany SR boli poskytnuté finančné prostriedky Ministerstva obrany USA (DOD)  na obdobie rokov 2022 – 2025 vo výške 2,293,538 USD z programu SOFA na tzv. EDI iniciatívu („Európska odstrašovacia iniciatíva“).
 
Ministerstvu obrany SR boli poskytnuté finančné prostriedky Ministerstva obrany USA (DOD)  na obdobie rokov 2022 – 2023 vo výške 2 882 512 USD na tzv. Life Support Services. Čo sa za tým skrýva? Že by nákup tovarov súvisiacich so zdravotníckymi potrebami v prípade vojny s Ruskom? Možné to je. O čom sa málo hovorí je skutočnosť, že napríklad švajčiarske firmy zamerané na zdravotnícky tovar chŕlia v trojsmenných prevádzkach výrobky v obrovských objemoch. A samozrejme exportujú.
 
Ministerstvu obrany SR boli poskytnuté finančné prostriedky Ministerstva obrany USA (DOD)  na obdobie rokov 2023 – 2024 vo výške 510,240 USD pre potreby vojenského priestoru Kuchyňa pod číslom AE-23-0006 NON-DESIGN/DESIGN FOR AIRFIELD UPGRADE KUCHYNA.
 
EDI má pomôcť zvýšiť vojenskú pripravenosť európskych spojencov a odradiť údajnú ruskú agresiu. Od roku 2015 minuli USA 35 miliárd dolárov prostredníctvom iniciatívy na aktivity, ako je podpora rozmiestnenia amerických jednotiek v Európe. (viď odkaz). Ide o jednoznačný dôkaz, že USA dlhodobo plánovali spustenie zástupnej vojny USA proti Rusku s použitím vojska a územia Ukrajiny. Vládna stránka GAO (Government Accountability Office – Úrad pre zodpovednosť vlády USA) otvorene uvádza, že USA tiež uzavreli dohody s inými krajinami, aby umožnili ďalšie zmeny amerického vojenského postavenia v Európe. Slovensko prostredníctvom svojich zapredancov umožnili podpis tzv. obrannej dohody (DCA) s USA, ktorá USA umožňuje zneužívať územie SR pre vojenské ciele USA bez vplyvu vlády SR.
 
GAO tiež uvádza, že tieto DCA dohody sú nevyhnutné na to, aby americká armáda mala prítomnosť v cudzích krajinách a podporovala línie EDI (Európska odstrašujúca iniciatíva) a aby sa uskutočňovali vojenské cvičenia a skladovalo vybavenie v cudzích krajinách, podľa predstaviteľov DOD (Ministerstvo obrany USA).  V praxi to znamená bezvýhradnú okupáciu SR americkými alebo inými vojskami v rámci NATO.
 
Záverečná otázka znie: Komu a koľko cinklo na súkromné účty?
 
Viac na:
https://www.usaspending.gov/search/?hash=ebc7793f18ea40bfb48832f216caedab
https://www.gao.gov/products/gao-23-105619
https://ies.lublin.pl/en/comments/slovakia-controversy-over-a-defense-agreement-with-the-united-states/
 
Z mesta SNP Ivan Štubňa

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore