Čaká štáty tzv. Bukurešťskej deviatky osud Donecka a Luhanska?

Ilustračný obrázok: Wikipedia

Pomaly, ale isto sa už pár rokov odkrývajú karty dejinných udalostí posledných sto rokov.

Presne pred rokom som napísala recenziu mimoriadne zaujímavej knihy Michaela Sayersa a Alberta E. Kahna „Veľké sprisahanie proti Rusku”. Hoci bola napísaná pred mnohými desaťročiami, vysvetľuje najmä súčasnú politickú situáciu , v ktorej sa ocitol celý svet…

Včera som si vypočula vyjadrenia politikov Bukurešťskej deviatky zo stretnutia vo Varšave s prezidentom Bidenom a prestaviteľmi NATO o jednodnotnej podpore Ukrajiny a o odsúdení Ruského zločineckého systému.

Naša prezidentka Čaputová hovorila aj o „historickej skúsenosti štátov B 9 s Ruskom”.

Áno, historická skúsenosť týchto štátov je veľmi zaujímavá. Pretože vačšina z týchto štátov sa otvorene hlásila pred Druhou svetovou vojnou a aj počas nej k otvorenej podpore Hitlerovho nacistického Nemecka. Aj vtedy sa tieto štáty pripojili k vtedajšiemu mocenskému hegemónovi, ktorý bol umelo vytvorený len kvôli tomu, aby zničil bývalé ZSSR a dokončil to, čo sa nepodarilo počas Prvej svetovej vojny.

Dnes pokračuje tretie dejstvo „Veľkého sprisania proti Rusku”, ktoré už bolo v deväťdesiatych rokoch na kolenách a vo veľkej biede a jeho nerastné bohatsvo bolo bohapusto drancované.

Áno pokračuje… A spolu s ním tak ako vtedy pokračuje aj vojna proti ľudskosti, proti snahám vytvoriť iný, lepší, spravodlivejší a hodnotovo odlišný svet, ako je ten súčasný, dekadentný, hodnotovo prázdny „Západný svet”.

A preto sa stačí pozrieť na mapu štátov, ktoré sú také odhodlané a spojené a podporujú kolektívny Západ v jeho ťažení proti súčasnému Rusku. Budú tieto bývalé postsocialistiké štáty, ktoré boli kedysi spojencami ZSSR novou frontovou líniou a budú obetované, tak ako bolo Donecko a Luhansko v „svätej vojne Západu” proti Rusku? Čaká naše štáty vojnové utrpenie, vďaka zradcom a politickej kultúre, ktorá si ich vytrvalo vychovávala celé desaťročia?

Budeme čakať až dovtedy, kým z našich štátov ostanú iba ruiny?

Devana

Slnovratovo 23. február 2023

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore