„Vždy je to za peniaze…“

Dnes ráno som si pozrela video, v ktorom člen Bundestagu Roderich Kiesewetter prišiel s verziou, že Nord Stream vyhodili do vzduchu rybári, ktorí chytali ryby.

Pod video som napísala komentár v znení: „Človek by sa aj zasmial, ale toto je chrapúnstvo najhrubšieho zrna, tak ako celá politika „vyspelého západu”.“

Priateľ mi odpísal: „… také sprostosti o Nord Streame môže niekto púšťať na verejnosť iba s jasným zámerom zahmlievať pravdu, robiť dymovú clonu. A nie je to zadarmo, vždy je to za peniaze.“

Nuž áno, v tejto spoločnosti už celé tisícročia vládne všetkým, vladárom aj bedárom, kňazom aj ovečkám, bohatým aj chudákom jediná modla, ktorej sú schopní klaňať sa, modliť sa k nej a dokonca aj páchať kvôli nej aj tie najhoršie zverstvá, aké si človek dokáže predstaviť. Modla v podobe peňazí, ktorou boh Mamon zaslepuje ľuďom oči, zatvrdzuje srdcia, zabíja ľudskosť a dušu človeka.

Už pár desaťročí žijeme v oveľa horšej dobe „Temna“, ako to bolo v stredoveku. Už vtedy bola západná spoločnosť v rozklade. Pár storočí zakrývala svoj hnilobný rozklad voňavým obväzmi bohatstva, ktoré nehanebne lúpila iným, žila z utrpenia a vraždenia nevinných obetí. V zárodku likvidovala všetky túžby ľudstva žiť inak, aj za cenu miliónov obetí. Zradcov sa vždy našlo dosť a všade a vždy to bolo za peniaze. Možno je to aj tým, že takíto ľudia, v súčasnosti politici, mocenské elity a ich lokaji majú svoju cenu, za ktorú sa dajú kúpiť. Ale v skutočnosti nemajú žiadnu hodnotu. Pretože mravnosť, ľudskosť, láska a čestné konanie sa za peniaze kúpiť nedajú.

To len tí kúpiteľní si myslia, že všetko je vždy za peniaze a preto sa rozklad toho, čo sa už narodilo mŕtve a bez duše nedá zastaviť.

Jediným riešením je nechať narodiť novú spoločnosť, živú a s dušou, aj za cenu veľkej bolesti  a práce, ktorá bude postavená na nových základoch a nie na tých starých Mamonom prežratých, ktoré sú nasiaknuté krvou nevinných obetí a ľudskou biedou a bolesťou.

Loading spinner

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WC Captcha + 54 = 57

Scroll to Top