Zachovajme si v srdciach odkaz Veľkej noci

Obrázok od Gerd Altmann z Pixabay

Obrázok je len ilustračný, nesúvisí priamo s textom.

Po niekoľkých sviatočných dňoch sa ťažko dostávame do obvyklého rytmu a zhonu všedného dňa. Niečo z odkazu sviatkov nám ostáva v hlavách a nechceme sa toho pustiť. A to je dobre.
Zapamätajme si ten odkaz nadlho.

Odkaz Veľkej noci je, že nádej sa nedá pochovať, že povstane aj v načisto beznádejnej situácii. Ale aj, že vzkrieseniu nádeje predchádza krížová cesta, že utrpenie môže mať zmysel, lebo obsahuje aj zárodok znovuzrodenia nádeje.

A že ľudskosť a civilizačný pokrok spočívajú aj v tom, že dokážeme blížnemu, nachádzajúcemu sa na tejto tŕnistej ceste, aspoň na chvíľu uľaviť a pomôcť niesť jeho kríž. Tak ako iní ho pomáhajú niesť nám.

Nech živá sila dobra a lásky víťazí v nás a vyhladí na čelách vrásky.

Dušan Piršel

Dodatok Mariána Moravčíka:

Po niekoľkých sviatočných dňoch sa ťažko dostávame do obvyklého rytmu a zhonu všedného dňa…
Myslím, že presne na to aj sviatky sú. Nie je to len niekoľko dní, kedy nemusíme ísť do práce a do školy a môžeme byť celý deň spolu s rodinou. Kedysi boli sviatky kolektívnou udalosťou. Počas sviatkov sa na chvíľu zabudlo na každodenné malé spory a hádky a komunita si obnovila súdržnosť.
Toto dnes „vďaka“ agresívnej a drzej politike nemáme. Naše politické víťazstvo nebude, keď o týždeň zvolíme svojho kandidáta namiesto toho „ich“. Víťazstvo by bolo, keby nás v tieto sviatočné dni politika nedokázala rozdeliť a keby sme precítili, že sme všetci svoji. Verím, že v mnohých rodinách takto zvíťazili.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore