Vojna na Ukrajine už má svoje „tajné dejiny“

Ilustračný obrázok: Wikimedia Commons

Pred 14 dňami sme dostali nasledujúci príspevok od Ivana Štubňu. O tejto téme je v západných médiách dôsledné ticho, no viaceré udalosti a informácie z posledných týždňov dopĺňajú obrázok tak, že začína dávať zmysel (pozrite v dodatku).


Ruská “Dýka” zasiahla “tieňové veliteľstvo” NATO, stovky zahraničných dôstojníkov prišli o život

Pod týmto názvom priniesla túto dôležitú informáciu Svobodnaja Pressa, viacero ďalších ruských médií, ale i grécky Pronews, ktorý na počudovanie čerpal z amerického zdroja.
Tieňové veliteľstvo NATO bolo zničené ešte začiatkom marca t. r. Očakával som, že sa k útoku vyjadria aj oficiálne ruské a americké vojenské zdroje. Nikde som sa však nedopátral k ich stanoviskám. Nakoniec som prišiel k záveru, že ruské zdroje tento mimoriadne úspešný zásah vyhodnotili v rámci širšieho útoku  v daný deň a americký Pentagon udalosť neokomentoval, pretože by musel priznať významnú porážku NATO a pôsobenie tisícov žoldnierov a NATO dôstojníkov na Ukrajine. A samozrejme oficiálnu účasť NATO v konflikte. Okrem toho zverejnenie tejto významnej porážky NATO a USA by mohlo vyvolať v USA sociálne nepokoje. Američania sú bezcitní ak ide o iných príslušníkov, ale veľmi citliví ak ide o amerických občanov. Zvlášť ak boli do USA poslaní v rakvách dvaja americkí generáli. Z udalosti sa stalo „verejné tajomstvo“ a Pentagon ako i zločinecká organizácia NATO sa zachovala mimoriadne zbabelo.
Ruské vzdušné sily zasiahli spoločné ukrajinsko-NATO veliteľské a komunikačné centrum v oblasti Ľvov hypersonickou  „Dýkou“ alebo ak chcete Kindžalom.
„Tieňový generálny štáb“ (ďalej TGŠ) NATO bol zasiahnutý v noci 8. marca. Nachádzal sa v podzemí v hĺbke cca 120 metrov, kde pracovalo asi 300 ľudí vrátane dôstojníkov NATO, ako aj vojenských poradcov. Mimoriadne „zakrtkovaný“ TGŠ sa cítil v bezpečí až do okamihu, kedy si po nich neprišiel Kindžal. Pronews nazýva tento úder “katastrofa pre sily NATO na Ukrajine”, pretože bunker bol centrom velenia a kontroly operácií NATO. Je potrebné poznamenať, že bol chránený systémami protivzdušnej obrany Iris-R a NASAMS, ktoré boli tiež zničené v dôsledku úderu.
Podľa gréckeho portálu zahynulo asi 200 dôstojníkov NATO (v tom čase slúžiacich v bunkri) a na Ukrajine boli spôsobené nezvratné škody na operáciách aliancie. Vrátane komunikačnej techniky a množstva dokumentácie.
Sila Kindžalu tak zdevastovala podzemné centrum TGŠ, že z ruín zničeného centra sa podarilo získať iba niekoľko desiatok tiel. Zvyšok mŕtvych je stále pochovaný pod troskami. Väčšina z nich sú Briti a Poliaci, ale boli tu aj Američania a predstavitelia západných PMC – Private Military Company, súkromných vojenských štruktúr.
Pronews píše, že vedenie Ozbrojených síl Ukrajiny verejne tiež nehlási zničenie TGŠ. Je však známe, že predstavitelia ukrajinského generálneho štábu nedávno navštívili veľvyslanectvo USA v Kyjeve, aby odovzdali zoznamy Američanov, ktorí zahynuli v podzemí počas tohto úderu „Dýky“.
Tento úder bol prvým, ktorý viedol k takým obrovským stratám vojenských špecialistov NATO. Treba podotknúť, že aj iné štáty NATO, ktoré mali v TGŠ svojich vysokých dôstojníkov mlčia. S istotou sa dá predpokladať, že tam boli okrem USA hlavne vysokí dôstojníci Veľkej Británie, Francúzska, Nemecka, Kanady a Poľska.
“Dýka” je jedinečná raketa, ktorá môže byť vypustená z výšky 12 – 15 000 metrov, v ktorej je nosič neprístupný pre konvenčné systémy protivzdušnej obrany. Raketa dostane pri štarte na začiatku vysokú rýchlosť a potom sama naberie rýchlosť, ktorá je desaťkrát vyššia ako nadzvuková. Zostreľuje aj vzdušné ciele rýchlosťou až 5 Machov, ktoré detekuje na vzdialenosť až 280 kilometrov – vďaka fázovanej anténe, ktorá nie je v kompletnej sade na žiadnom inom lietadle na svete. Raketa sa považuje za prakticky nezraniteľnú pre západné systémy protivzdušnej obrany.
CIA preukázalo svoju tuposť vyhlásením bývalého dôstojníka CIA Jasona Lyonsa, ktorý vyhlásil, že: “Objav amerických elektronických komponentov/technológie v ruských zbraňových systémoch je pokračovaním ruskej verzie priemyselnej a vojenskej špionáže.” Toto vyhlásenie je úplne katastrofálne lebo svedčí o nedostatku prirodzenej inteligencie, nehovoriac o odbornej. Keby totiž Rusko ukradlo Američanom nejaké komponenty, tak so stopercentnou istotou by podobné rakety mali aj Američania. Ale nemajú.
Čo dodať na záver. Zničenie TGŠ NATO bola predovšetkým výstraha pre USA a NATO, ktoré neusilujú o mier, ale naopak vedome eskalujú svetové vojnové napätie. Nedávno som písal o tom, že USA majú v úmysle obetovať štáty východného krídla NATO pre americké globálne záujmy. Súčasné neonacistické vedenie v USA na tomto pláne pracuje, dúfajúc, že USA sa vojna globálnych rozmerov veľmi nedotkne. Mýlia sa. Rusko a Čína totiž spolupracujú aj v spravodajskej činnosti. USA si vo svojej pýche ani nevšimli, že ich vojenské plány nie sú utajené. Čínska a ruská rozviedka má dostačujúce množstvo informácií priamo z Pentagonu, ale i zo sídla NATO v Bruseli. Predlžovanie vojny Američanmi bude mať za následok pripojenie celej Ukrajiny k Rusku. Pritom USA a NATO túto vojnu už prehrali. Vojensky i morálne. Svet vie, kde je pravda, napriek klamaniu tzv. mainstreamových, žltých resp. korporátnych médií. Dochádza k preformátovaniu síl i ekonomiky sveta. A čím dlhšie budú USA predlžovať tento konflikt, tým bolestivejšie budú pre nich celosvetové politické, hospodárske i vojenské dopady.
Viac na:
https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/enoples-sygkroyseis/ektakto-tromaktiko-ktypima-se-120-metra-vathos-me-rosiko-yper-yperixitiko-vlima-kinzhal-sto-kentro-dioikisis-tou-nato-stin-oukrania/
https://svpressa.ru/war21/news/367389/
https://www.gazeta.ru/army/2023/03/30/16481875.shtml

 
Z mesta SNP Ivan Štubňa

Dodatok Mariána Moravčíka:

Začneme perličkou zo CNN, ktoré píše, že striel Kindžal (Kh-47M2) sa netreba obávať, že nie sú až také nebezpečné a ukrajinské nebo ochraňujú (naozaj to napísali a použili množné číslo) najmodernejšie systémy S-300, ktoré dodalo na Ukrajinu Slovensko – člen NATO.

S určitým odstupom viaceré média hlavného prúdu (napr. Newsweek) a „faktčekeri“ síce potvrdzovali, že Rusko 8. 3. 2023 použilo šesť (6) hypersonických striel Kindžal, ale okrem nejakých bezvýznamných civilných objektov nič v ten deň nezasiahli. Citujú aj oficiálnu tlačovú besedu Ministerstva obrany RF, kde na druhý deň zaznelo len to, že „všetky plánované ciele boli zasiahnuté“. Zjavne tu niečo nesedí. Rusko použilo „Putinovu tajnú zbraň“ (aj západné médiá píšu, že ako odplatu za teroristický útok v Brjanskej oblasti začiatkom marca t. r.), na ktorú nemá Západ žiadnu obranu – a výsledok je nulový?

Medzitým „sa stal“ únik dokumentov CIA a akosi mimochodom z tej udalosti vyplýva, že dlho ohlasovaná rozhodujúca ofenzíva Ukrajiny, ktorú sa veľmi ponáhľalo podporiť aj Slovensko MIG-mi, sa možno nakoniec neuskutoční. V tejto súvislosti je veľmi zaujímavé aj vyjadrenie hovorcu Bieleho domu Johna Kirbyho, že americká strana nemá predstavu, či sa von (na ruskú stranu) mohli dostať aj nejaké ďalšie a závažnejšie dokumenty. Zároveň dodal a zdôraznil, že toto nie je téma, ktorá by sa mala objaviť na stránkach novín, tobôž v titulkoch. – Toto niektorí odvážnejší komentátori prirovnali k rodičovskému zákazu typu: „Kým budeme na nákupe, nie že pôjdete do komory vyťahovať cukríky!“

Celú aféru s Kindžalmi pekne sumarizuje The Liberty Beacon s tým, že pridáva niekoľko zmysluplných detailov:
– Údajný zasiahnutý bunker s „tieňovým štábom“ NATO sa nachádzal pri Ľvove, hlboko pod zemou, v oblasti dobre pokrytej protivzdušnou obranou (preto Kindžal). Tento úkryt bol vybudovaný ešte v časoch ZSSR, preto je ruská strana veľmi dobre informovaná o všetkom, čo s ním súvisí. Poloha hlboko v zázemí motivovala návštevníkov k neopatrnosti a podľa vonku zaparkovaných automobilov (viditeľných zo satelitov) sa dal načasovať útok veľmi presne.

Na sociálnych sieťach tiež koluje informácia o tom, že 9. 3. 2023, na druhý deň po útoku, vyzeral Vlodymyr Zelensky strhane, doslova „ako zbitý pes“, a udalosti komentoval, že „to bola veľmi ťažká noc“. Ten istý zdroj tiež informuje o náhlej návšteve ukrajinského hlavného štábu na ambasáde USA v Kyjeve (na pozvanie ambasády), pravdepodobne „kvôli výmene zoznamu obetí“.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore