Ilustračný obrázok: Stefan Keller Pixabay

Ako inak by sa dala nazvať súčasná situácia, ktorá zasiahla celý „Starý kontinent“?

Je to tanec nad vlastným otvoreným hrobom?

Alebo nastal čas a uzatvára sa pomyselné  „koleso osudu“ a Európa bude musieť „zaplatiť“ za svoju „vyspelosť“?

Často premýšľam o vojnovom šialenstve, ktoré sa každým rozhodnutím európskych vládnucich elít čoraz viac prehlbuje. Masívna podpora konfliktu na Ukrajine vojenskou aj materiálnou pomocou ukázala, že nastala finálna fáza vojny proti Rusku, ktorá v skutočnosti trvá už viac ako storočie. Aj keď bol v Európe relatívny pokoj, Studená vojna bola v plnom prúde a mocenské elity, ktorým nedovolí dobre spávať nerastné bohatstvo Ruska a ktoré riadia „vyspelú západnú civilizáciu“ potrebovali len oddychový medzičas, aby mohli nabrať novú silu a znova udrieť na Rusko. Medzitým sa im podarilo násilne rozbiť celý socialistický blok aj samotné ZSSR.  Skolonizovať a ekonomicky si podriadiť všetkých jeho bývalých spojencov v Európe a masívnou protiruskou propagandou  poštvať proti Rusku. Prešlo len pár desaťročí a ľudia v Európe  úplne zabudli na hrôzy konvenčnej vojny. Žiaľ, vyzerá to tak, že si ich  budú musieť „prežiť“ znova…Otázkou je, či ich vôbec prežijú, keď sú roky zasa iba pripravovaní ako zvieratá na porážku.  A veľmi dôležitejšou otázkou je, či ich vôbec prežije samotná Európa.

Pred chvíľkou som si listovala v knihe s názvom „Historie válek“ v ktorej sú stručne popísane dejiny vojen vo svete od obdobia približne tritisíc rokov pred naším letopočtom až do súčasnosti. Viete na ktorom kontinente bolo tých vojen najviac? A viete ktoré štáty ich rozpútali a viedli najviac vojen v histórii ľudstva? Áno je to „stará dobrá Európa“ a všetky tie štáty ktoré sa naduto pýšia prívlastkom „vyspelé“

Vyzerá to tak, že základy tejto „vyspelosti“ tvoria vojny, násilie, rabovanie,  vraždenie a zotročovanie nevinných ľudí a najmä neuveriteľné parazitovanie všade tam, kde tieto štáty prinášali svoje „hodnoty“.

Bolo to tak  vo vojnách v dávnych dobách Antiky, Staroveku, Temného stredoveku, ale aj teraz v súčasnosti. Len málokto si uvedomuje čo v skutočnosti vyformovalo  svet v terajšej podobe. Boli to dobyvačné koloniálne vojny, ktorými štáty „vyspelej západnej Európy“  viac ako päťsto rokov drancovali všetky kontinenty a najmä tie, ktoré objavili. Ich osud by mal byť pre všetkých ľudí mementom…

Vydrancované kontinenty Ameriky, Austrálie, kde boli pôvodní obyvatelia  vraždení a lovení ako zver a kde im boli hrubou silou zaberané územia, kde žili, čo sa označiť ako genocída. Úplná genocída prebehla napríklad v Tasmánii…

Drancovanie Afriky a ďalšie nezmyselné vraždenie, novodobé otrokárstvo, keď černoch nemal ani hodnotu zvieraťa.

Rovnaké vykorisťovanie kolónií v Ázii. Už len málokto si spomenie na kruté hladomory v britských kolóniách, na otrockú prácu malých detí, na hlad a neuveriteľnú biedu, ktoré tam boli.

A dnes?

Vidíme čo sa stalo v Iraku, Líbyi, Afganistane, Sýrii… Na Jemen si spomenie už iba málokto…

A to všetko v réžii mocenských elít „vyspelej západnej civilizácie“, ktorá vytvorila svetového policajta USA.  Lenže svetovému policajtovi zachutila moc až tak, že sa nechce deliť so „starým kontinetom“.

Áno západnú a strednú Európu začalo požierať jej vlastné dieťa, ktoré sa správa ako nenažraný „Otesánek“ a stále má málo… Málo zdrojov, málo bohatstva, málo zisku z vojen, málo ľudských zdrojov, ktoré majú slúžiť ako potrava pre zbrane.

Ľudia v Európe a najmä v bývalých postsocialistických štátoch stále nevidia, alebo radšej nechcú vidieť, že nastalo  ich masívne odzbrojovanie.  Veď všetky tie zbrane ktoré sa takou radosťou posielajú na „pomoc Ukrajine“ sú likvidované a veľká časť finančnej pomoci končí priamo vo vreckách ukrajinských oligarchov. Tak za aké hodnoty sa na Ukrajine v skutočnosti bojuje?

Za zachovanie parazitického systému, ktorý keď porazí Rusko, bude môcť prekvitať možno ešte nejakých dvadsať rokov? A bude v prípade víťazstva parazitovať aj Európa, alebo bude zrovnaná so zemou, aby sa iným ušlo viac?  A čo bude potom?

Áno Európa tancuje nad vlastným hrobom a žne iba to čo zasiala v celom svete. Nenávisť, tajnú  aj verejnú a opovrhovanie jej zvrátenými hodnotami.

Nik z nás nevie, ako tento šialený tanec skončí a či sa v hrobe spoločne  s „vyspelou západnou Európou“, ktorá považuje aj náš štát len za podradnú kolóniu a neocitneme aj my samotní. A to len preto, že sme si nevážili a dovolili zničiť to, čo vybudovali naši predkovia…

Dokážeme zachrániť budúcnosť  nasledujúcich generácií, alebo pôjdeme bez premýšľania ako ovce na porážku, položiť vlastné životy za zvrátené hodnoty tých, ktorým na nás nezáleží?

Devana

Slnovratovo 25. január 2023

Loading spinner

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WC Captcha 17 − = 14

Scroll to Top