Tam, kde vládne moc peňazí…

Ilustračný obrázok: Pixabay

Tam je možné všetko…


Tam sa lož stáva pravdou a otroctvo je slobodou. Ale lož ostane lžou, aj keď sa oblečie do vznešeného hávu vzletných rečí a fráz. Pod nimi ostane špinavou, ohavnou a obludnou šíriteľkou klamstiev, poloprávd a výsmechu múdrosti a poznania.
Robí z ľudí otrokov moci peňazí a nahovára im, že sú slobodní a môžu všetko. V mene moci peňazí môžu nielen klamať, ale aj ničiť obyčajné ľudské šťastie, či dokonca zabíjať. Zaslepí otrokom moci peňazí vnímanie natoľko, že tí si neuvedomujú, že v prvom rade ničia svoje životy, svoje charaktery a šťastie. Zabíja v nich dobro a dušu. Preto majú otroci moci peňazí potrebu mať stále viac a prestávajú vnímať hodnoty, ktoré robia ľudské životy a bytie plnohodnotnými.
Tam kde vládnu peniaze, vidíme na jednej strane obrovský prepych a na druhej strane obrovskú chudobu.
Tam zomierajú ľudia, ktorí celý život poctivo a tvrdo pracovali na choroby z vyčerpania a zničenia organizmu. Dožívajú v nedôstojných podmienkach ako nepotrební a zabudnutí, často aj vlastnými najbližšími. Tam sú odkázaní na sociálnu pomoc a potravinové balíčky, pre ktoré si nechodia ani na audinách, ani na oktáviach, ako mnohí tí, ktorí celý život nemusia nič robiť.
Tam, kde vládnu peniaze, je bežné žobranie školopovinných detí pred obchodmi, či kultúrnymi pamiatkami, aj vtedy keď by mali sedieť v škole.
Tam, kde vládnu peniaze, tam sú ľudia vystavovaní mediálnemu ohlupovaniu a falošným problémom, ktoré zastierajú to, že sú v područí a nevoľníctve mocenských elít, ktoré im vládnu.
Tam sa stávajú ľudia, ktorí pracujú najmä preto, aby prežili spodinou, ktorá stráca svoje ľudské práva.
Tam, kde vládnu peniaze, tam ľudský život stráca hodnotu a stáva sa bezcenným . Pretože v mene moci peňazí sú nezmyselne zabíjaní a vraždení nevinní ľudia.
Žijeme v krajine, kde vládnu peniaze. Denne sa stretávame s chamtivosťou a egoizmom, šírením nenávisti a útokov voči ľuďom, ktorí takto nechcú žiť.
Tam, kde vládnu peniaze, tam je všetko možné… Tam môžu zavraždiť panovníkov, či ukrižovať nepohodlného rebela. Tam sa požehnáva zbraniam a vyvražďujú a podmaňujú národy, krajiny, kontinenty. Tam sú ľudia držaní ako otroci vlastných pudov, hlúposti a obmedzenosti.
Tam, kde vládnu peniaze, tam nemá miesto dobro, láska, čestnosť, spravodlivosť, empatia či úcta človeka k človeku, ale ani múdrosť a poznanie.

Devana

Slnovratovo 31. marec 2019

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore