Tak dosť! Z hrušky dolu!

Obrázok od karosieben z Pixabay

pinocchio, figure, wood

Poslankyňa Mária Kolíkova (SaS) dnes pred kamerami obvinila Generálneho prokurátora Maroša Žilinku, že „rezignoval na obranu svojej inštitúcie v súvislosti so zmenou trestnej politiky a rušením Úradu špeciálnej prokuratúry“.
Pravda je pritom taká, že už včera sa stalo všeobecne známym stanovisko Generálneho prokurátora k pripravovaným zmenám, z ktorého je jasné, že „Vládou schválený legislatívny návrh týkajúci sa postavenia Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) je obsahovo komplexný a vykonateľný. Z vecného hľadiska je v súlade s Ústavou SR.“

Vo vyhlásení Márie Kolíkovej je teda niekoľko očividných klamstiev a výrokov, ktoré sa nezakladajú na realite. Keby nemala poslaneckú imunitu a nepovedala by to na pôde Národnej rady, šlo by o trestný čin ohovárania za zvlášť nebezpečných okolností, lebo svojimi výrokmi úmyselne chcela znevážiť človeka vo vysokej štátnej funkcii.

Trestné stíhanie z toho zrejme nebude, hoci je za týmto konaním jasný úmysel rozvrátiť ústavný poriadok Slovenskej republiky. Ale pýtam sa v tej súvislosti – dokedy my, občania, ktorým z ústavy patrí štátna moc, budeme od svojich „volených zástupcov“ trpieť takéto spôsoby. Politický boj je pochopiteľný, ale kde sa takéto kreatúry zastavia? Neštítia sa očividne klamať, budú mať zábrany vraždiť, ak to pomôže ich politickému boju?

Keď boli tieto isté politické postavy pri moci, nemali zábrany presadiť si cez ústavný súd protiľudové rozhodnutie, že ich štvorročný mandát má prednosť pred vôľou ľudí vyjadrenou v referende. A popri tom nám bezočivo do kamier môžu hádzať ľubovoľné klamstvá. Dosť, stačilo!

Nikto a v žiadnej profesii, z nás pracujúcich ľudí, nemáme povolené klamať. Nesmú to mať dovolené ani oni. Mali by sme trvať na takej zmene legislatívy, aby následkom verejného klamstva bola minimálne strata mandátu poslanca. A potom nech milá opozícia bojuje politicky aj s využitím tohto pravidla, nech kontroluje vládne strany a vládnych politikov, aby ani oni vo svojich funkciách neklamali. Budú mať v rukách objektívny nástroj, ktorý bude aj nám, občanom na prospech.
Dosť bolo! Klamári – z hrušky dolu!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore