Srdečný Vianočný vinš

Obrázok od Tú Nguyễn z Pixabay

Obrázok je len ilustračný, nesúvisí priamo s textom.

Vážení čitatelia,
 
Je to neskutočné, ako sa míňajú dni, mesiace a roky. Opäť to bolo len obhliadnutie a prešiel celý rok. V rýchlom slede dní nášho uponáhľaného sveta prišiel čas Vianoc. Je tu opäť čas podávania rúk a vyslovovania želaní, lásky a porozumenia.

Ak nie je v našej moci zaručiť naplnenie všetkých novoročných želaní, určite máme v sebe silu, aby sme boli múdrejší a ľudskejší. Usilujme sa nájsť v sebe to dobré a človečenské čo určite v každom z nás je. Nech všetko pekné, čo sme v odídenom čase prežili, je pre nás povzbudením, aby sa nám všetkým darilo činmi napĺnať novoročné vinše a predsavzatia.

A v žiadnom prípade nesmieme dopustiť triumf zla.

Podľa môjho názoru, treba odporovať zlu tam, kde môžeme vytvárať aspoň drobné ostrovčeky dobra. Či to ale zmení súčasnú mocenskú štruktúru sveta, či odoženie, zažehná zlé zámery mocných?

Na druhej strane každá kvapka dobra, ktorú osobne nainfikujeme sa počíta nielen nám osobne ale pridáva sa na účet všetkým. Ale čo je možno záchytný bod, že zlo nikdy nezvíťazilo celkom nad dobrom a to je nádej aj viera, aj potvrdenie vyššieho princípu.

Spokojné, láskou a porozumením naplnené sviatky Vianoc a v novom roku veľa zdravia, šťastia Vám želá.

Dušan Piršel

Dodatok Mariána Moravčíka:

Je dobre, že raz za čas sa zastaví rutinný kolobeh a máme príležitosť cítiť blízkosť ľudí, ktorí nás majú radi a siahnuť si na veci, ktoré sú naozaj dôležité pre život.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore