Ilustračný obrázok: Gordon Johnston Pixabay

Predvčerom médiá zverejnili informáciu o tom, že ruský prezident V. V. Putin „udelil ruské občianstvo Edwardovi Snowdenovi”.

Včera sa ľudia dozvedeli, že na plynovodoch Nord Stream, boli prevedené sabotáže, ktoré ich až do prípadnej opravy vyradili z prevádzky.

A včera sa udiala ešte jedna nemenej závažná politická kauza a to, že poslanci NR SR, hladko odhlasovali schválenie prístupových protokolov Švédska a Fínska do NATO.

Čo majú všetky tieto spomínané udalosti spoločné?

Nuž aj to, čo som napísala v článku starom viac ako päť rokov. Ale aj to, že po tých mnohých rokoch sa situácia vyostrila a to tak, že svetu hrozí jadrová vojna, hladomor, bieda a zbytočné utrpenie nevinných.

Edward Snowden poukázal na praktiky, ktoré používali a doteraz používajú USA pri získavaní moci a nadvády vo svete. Prehovoril o neuveriteľnom sledovaní a prenasledovaní nielen politicky činných osôb pomocou sociálnych sietí a pod. To, že tento mladý muž mal pravdu, ukázal včerajší status na Twiteri bývalého poľského ministra zahraničných vecí a terajšieho europoslanca R. Sikorskeho, v ktorom sa za tento čin sabotáže poďakoval USA. Fakt, že týmto aktom je ohrozená ekonomika EÚ, ale najmä životy jednoduchých ľudí, pána Sikorskeho nezaujíma.

Všetky tieto kauzy dokazujú kto vládne v Európe a aj na Slovensku a komu v skutočnosti európske vlády slúžia. A občania Európy to nie sú. Včera sa to ukázalo pri hlasovaní o vstupe Švédska a Fínska do NATO. Takže, keď bude znova SMER -SD organizovať protivládne protesty, mali by si ľudia spomenúť práve na toto hlasovanie. Pretože NATO už dávno nie je obranný pakt, ale pod velením USA šíri vojnové konflikty a podporuje vojnové šialenstvo.

A o tom všetkom je článok:

Snowden

Edward Snowden. Meno, ktoré pozná veľa ľudí a vďaka filmu Olivera Stonea spoznali aj pravú tvár USA.
U nás sa o dokumentoch, ktoré sa mu podarilo dať novinárom britského The Guardian a ktorí následne zverejnili ich obsah veľmi podrobne nepísalo.
Médiá denne chrlia množstvo informácií, dnes to bola napríklad tá, že D. Trump nepodal ruku A. Merkelovej. Bola to zavádzajúca informácia, ktorá mala zosmiešniť D. Trumpa a urobiť z neho nevychovaného burana. Nakoniec aj tak vyznela v jeho prospech, pretože sa ukázalo, že nenechá sebou manipulovať a nepodlieha nátlaku médií. Správa však vyvolala odozvu čitateľov a dosť veľa komentárov pod článkom.
Denne je v médiach obrovské množstvo takýchto správ, ktoré majú vyprovokovať čitateľov k tomu, aby vyjadrili svoj názor. Všetky tieto názory sú sledované a množstvo diskutujúcich si to ani neuvedomuje. Takisto sú sledované maily, telefonáty, smsky, komunikácia na sociálnych sieťach, kde o sebe ľudia prezrádzajú všetko.
A na toto E. Snowden poukázal. Poukázal na to, že už dávno nežijeme v slobodnom svete a reči o slobode a demokracii, či západných hodnotách sú len prázdne frázy a klamstvá.
Svetová veľmoc, ktorá sa sama pasovala do roly svetového policajta, ktorý má právo zasahovať vojenskou agresiou všade tam, kde sa podľa neho nedodržiavajú ľudské práva a princípy slobody a demokracie podľa jeho predstáv, si poslušnosť sveta zabezpečuje sledovaním, diskreditovaním, vyhrážaním sa a zastrašovaním.
Sami máme možnosť sledovať ako sa šíri sloboda a demokracia v mene tohto svetového policajta…
Sami vidíme ako sa správa väčšina európskych politikov…
Sami vidíme, čo uverejňujú naše médiá…
E. Snowden je mladý muž, ktorý mal odvahu postaviť sa tejto mašinérii moci. Myslel si, že nástupom B. Obamu sa situácia v USA, ale aj vo svete zlepší, no nestalo s tak…
Pracoval pre CIA aj NSA…
Včera som si pozrela hore spomínaný film. Je výborný, tak ako aj ostatné filmy O. Stonea, ale bol to len film, hoci sa režisér snažil ukázať čo najviac z tej špiny, do ktorej sme všetci zatiahnutí, bez toho, aby o tom mnohí vôbec tušili.
Skutočnosť je oveľa vážnejšia a desivejšia…
Informácie, ktoré poskytol svetu, aby si ľudia utvorili vlastný názor potvrdili to, že USA sa kvôli moci a nadvláde nad ostatným svetom neštítia vôbec ničoho…
E. Snowden momentálne žije v Rusku aj so svojou priateľkou.
Bol jeden z tých, ktorí mali odvahu postaviť sa zlu.

Devana

Slnovratovo 18. marec 2017

Právne vyhlásenie

Celý obsah tohto článku, ak nie je výslovne uvedené inak, je chránený autorským zákonom. Pri akomkoľvek použití je nutné uviesť meno autora, názov a zdroj (Belobog).

Pri interpretácii obsahu sa predpokladá primerané všeobecné vzdelanie a zdravý rozum.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WC Captcha 75 − 68 =

Scroll to Top