Skutočne spočíva zahraničná politika v „potriasaní rúk“?

Ilustračný obrázok: sl.usembassy.gov

Obrázok je len ilustračný, nesúvisí priamo s textom.

Úvodné slovo (Marián Moravčík):
Na pozadí pouličných protestov opozície proti, okrem iného, aj voči artikulácii zahraničnej politiky súčasnej vlády SR, je aktuálnou otázkou, ako by sa v demokratickom politickom prostredí mala formovať zahraničná politika Slovenska.
Sympatie občanov Slovenska nie sú ako celok vyhranene orientované jednostranne. V prebiehajúcich, aj ozbrojených, konfliktoch sa nestavajú všetci jednotne za jednu stranu a je nezanedbateľná skupina, ktorá preferuje mier a neangažovanosť.
Je preto namieste od ústavných činiteľov žiadať, aby zohľadňovali preferencie všetkých občanov a „nepálili mosty“.
(Poznámka: Tento článok nie je propagáciou žiadneho kandidáta v prezidentských voľbách.)

Korčokovi nikto „nekafral“ do toho s kým si potriasa ruky

Obrázok je len ilustračný, nesúvisí priamo s textom.
Korčok si potriasa ruku s americkou  veľvyslankyňou Bridget Brink, predstaviteľkou štátu, ktorý má na svedomí milióny mŕtvych po celom svete…
 
 Obrázok je len ilustračný, nesúvisí priamo s textom.
 Korčok na rokovaní s kriminálnym Albánskom v roku 2021bol pochválený za pomoc pri integrácii Albánska do EÚ. Ministerka zahraničných vecí Albánska pri tejto príležitosti vyzvala Korčoka, aby zvážil umožnenie zriadenia styčného úradu Kosovskej republiky v Bratislave. Korčok dodnes neodsúdil zločiny páchané USA a NATO v Juhoslávii v roku 1999. V Albánsku bola nedávno otvorená nová vojenská základňa USA.

 Obrázok je len ilustračný, nesúvisí priamo s textom.
 Jún 2020 – telefonický rozhovor Korčoka s Lavrovom.
 
Potvrdili spoločný zámer pokračovať v konštruktívnej spolupráci vo všetkých otázkach spoločného záujmu. Diskutovali aj o súčasnom stave a perspektívach rusko-slovenských vzťahov so zameraním na podporu úspešných obchodných, ekonomických a kultúrnych projektov.
Na Korčokovu žiadosť Lavrov poskytol podrobné hodnotenie implementácie Minských dohôd o urovnaní krízy na východnej Ukrajine, pričom zdôraznil, že politika Kyjeva sabotuje priame rozhovory s Doneckom a Luganskom a podkopáva konzistentné aktivity, čím porušuje rezolúciu Bezpečnostnej rady OSN 2202, z roku 2015.
Bezpečnostná rada OSN uznesením 2202 (2015) vyzvala všetky strany, aby v plnej miere vykonávali „Balík opatrení na vykonávanie dohôd z Minska“, ktorý bol prijatý 12. februára 2015 v Minsku. BR OSN privítala vyhlásenie hláv štátov Ruskej federácie, Ukrajiny, Francúzska a Nemecka na podporu „balíka opatrení“ a ich pokračujúci záväzok vykonávať dohody. Korčokove vyjadrenia v tejto oblasti nie sú známe.
 
Tu treba poznamenať, že Korčok ako minister zahraničných vecí dostatočne neinformoval vládu SR o obsahu rozhovoru. Existuje vážne podozrenie, že obsah rozhovoru Korčok odoslal do Pentagonu.
 
 Obrázok je len ilustračný, nesúvisí priamo s textom.
 Korčok sa v roku 2021 stretol s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom.
 
Vtedajší minister zahraničných vecí Korčok premiérovi povedal, že priateľ v núdzi je skutočne priateľom…Dodal, že nevidí, že Izrael má inú možnosť, ako brániť svojich občanov pred Hamasom.  Korčok neodsúdil ani okupáciu cudzích území Izraelom, ani vraždenie obyvateľov týchto území Izraelom a dodnes neodsúdil ani genocídu, ktorú pácha Izrael na národe Palestíny.

 Obrázok je len ilustračný, nesúvisí priamo s textom.
V roku 2018 Korčok ako veľvyslanec v USA preberá cenu GLOBSECu, ktorá sa udeľuje za zásluhy v oblasti poslušnosti USA, poslušnosti NATO a kolaborácie so špionážnou agentúrou GLOBSEC. Korčok sa ocitol v spoločnosti českého špióna a súčasného prezidenta Česka Petra Pavla a vrahyne Madelaine Albrightovej.
 
Na „slávnosti“ preberania ceny si Korčok  vypočul pochvalný prejav bývalého námestníka námestníka ministra obrany USA Iana Brzezinského, (syna smutne známeho Zbigniewa Brzezinského), amerického špióna, ktorý sa v rokoch 1993-1994 stal  poradcom vlády Ukrajiny, kde pomáhal Rade národnej bezpečnosti  Ukrajiny. Už vtedy USA pripravovali Ukrajinu na koloniálne ovládanie. Brzezinski sa po odchode z ministerstva stal riaditeľom špionážnej organizácie Booz Allen Hamilton Holding Corporation, ktorá sa okrem iného zameriava na školenia vojenských špiónov doma i v zahraničí. Podľa článku v Information Week z roku 2002 mal Booz Allen “viac ako tisíc bývalých spravodajských dôstojníkov vo svojom štábe”. Spoločnosť zamestnáva viac ako 10 000 zamestnancov, ktorí prešli  americkými previerkami na utajované skutočnosti( TS/SCI). Myslíte si pán Korčok, že na Slovensku takýto špióni nepracujú? Veď ste vo veci zasvätený.

 Obrázok je len ilustračný, nesúvisí priamo s textom.
Na záver si ukážeme  rozporuplnú spoločnosť sluhov Západu. Výnimkou je diplomat Kubiš. Nepatrí do tejto spoločnosti. Stránka Slovenského hnutia obrody (SHO) napísala v roku 2020, že agent Korčok je klamár! Z peňazí Slovákov chce financovať prevrat v Bielorusku. Nebudem skúmať, či je to pravda alebo nie. Korčok nepodal na SHO trestné oznámenie, z čoho sa dá usudzovať, že asi by súd prehral. Dezinformáciu o tom napísala v roku 2021 SME-čka.
 
 

Korčok s Alexandrom Sorosom na  európskom fóre Alpbach. Tu je doma. A pri koryte.

Viac na :
https://sho.sk/agent-korcok-je-klamar-sho-z-penazi-slovakov-chce-financovat-prevrat-v-bielorusku/
https://domov.sme.sk/c/22663271/na-pomoc-bielorusku-zo-slovenska-smerovalo-viac-ako-119-tisic-eur.html
https://dennikn.sk/3259713/newsfilter-ivan-korcok-by-vstupom-do-politiky-mohol-rozhadzat-figurky/
https://sk.usembassy.gov/us-ambassador-meets-with-members-of-slovak-government/
https://punetejashtme.gov.al/en/xhacka-korcok-shqiperia-permbushi-detyrimet-hapja-e-negociatave-rrit-besueshmerine-e-be/
https://www.mid.ru/en/foreign_policy/news/1434354/
https://press.un.org/en/2015/sc11785.doc.htm
https://embassies.gov.il/eu/NewsAndEvents/Pages/PM-Netanyahu-meets-with-Czech-FM-Kulhanek-and-with-Slovak-FM-Korcok.aspx
https://www.globsec.org/what-we-do/press-releases/ivan-korcok-receives-czech-and-slovak-transatlantic-award
https://sho.sk/lukasenko-mobilizuje-armadu-sho-korcok-a-jeho-kumpani-su-znepokojeni-svec-je-spokojny/
 
Z mesta SNP Ivan Štubňa

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore