Problémy s médiami…

Ilustračný obrázok: Pixabay

Pred pár rokmi som sledovala zaujímavý dokument  o tom, ako boli v USA hrubým spôsobom likvidované malé, nezávislé médiá, televízie, rozhlasové stanice, ale aj noviny.

Dnes sa ukazuje prečo to tak bolo a prečo a komu tak veľmi záležalo na tom, aby občania stratili možnosť získavať aj iné informácie, ako z médií hlavného prúdu.

Časom však vďaka moderným technológiám začali vznikať nové alternatívne médiá, ktoré pre mocenské elity začínajú byť problémom. Nie je to tak dávno, keď boli aj na Slovensku „demokraticky“ vypínané weby, ktoré si dovolili podávať občanom iné informácie, ako dovoľovala „oficiálna propaganda“. Postupne sa všaktieto médiá obnovili svoju činnosť a to aj preto, že v súčasnej dobe je množstvo spôsobov, ako sa ľudia môžu dostať k informáciám. Hrubá „demokratická cenzúra“ nedokázala ani násilne podávanou protiruskou propagandou presadiť vražednú vojnovú ideológiu „kolektívneho západu“.

Najväčším problémom v súčasnosti v oblasti informovania na Slovensku sú verejnoprávne médiá, ktoré sa už vôbec netaja svojim politickým smerovaním, aj keď by mali byť apolitické a informovať nestranne.

Žiaľ, tento problém v našom štáte narastal niekoľko desaťročí a v posledných mesiacoch nabral obludné rozmery a mnohým sa zdá neriešiteľný.

Prečo sú problémy s  verejnoprávnymi a mainstreamovými médiami také veľké?

Je to spôsobené tým, že množstvo ľudí si doteraz neuvedomuje, že riadenie či už štátu, spoločnosti a ostatných sociálnych supersystémov je v skutočnosti „informačný proces“ a ten kto ovláda informácie v podstate „vládne“. Aj keď medzi vládnutím a skutočným  riadením napríklad  štátu je obrovský rozdiel.

A práve kvôli tomu, sú ľudia denne vystavovaní obrovskému mediálnemu tlaku a násilne a často podprahovo  vnucovanej propagande rôznych ideológií. Preto sú neustále „bombardovaní“ obrovským množstvom nepodstatných informácií, ktoré v podstate vytvárajú „informačný zmätok“, aby ľudia nevenovali pozornosť práve tým dôležitým informáciám.

Žiaľ, verejnoprávnym a tzv. mienkotvorným médiám sa stále darí presadzovať propagandu svojich mecenášov.

Na druhej strane sú veľkým problémom aj mnohé alternatívne médiá, ktoré sú v skutočnosti rovnako riadené a sú tzv. „imitačno –provokačnými projektmi“ , ktorých úlohou je takisto udržiavať ľudí v „nevedomosti“.

Áno, riadenie je „informačný proces“, preto vedú mocenské elity už niekoľko desaťročí voči ľudstvu „informačnú vojnu“ a zneužívajú v nej všetky dostupné najmodernejšie technológie a masmédiá sú v nej využívané ako jedna z veľmi dôležitých  zbraní.

A to je ten najväčší problém s médiami, pretože médiá už dávno prestali plniť svoju primárnu funkciu prinášať nové informácie a vedomosti, ale stali sa zbraňou a prostriedkom na udržiavanie ľudí v nevedomosti a poslušnosti.

Devana

Slnovratovo 4. marec 2024

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore