O svete, kde je násilie a vraždenie samozrejmosťou. Ľudia po večeroch popíjajú pivko, či víno a napchávajú sa dobrotami pri správach plných tragických udalostí a filmoch a seriáloch, kde strieka krv na všetky strany, lietajú kusy tiel. Kde je znázorňované mučenie a fyzické a psychické týranie ako niečo normálne a bežné.
Premýšľam o svete, kde sa z najkrajšieho citu stala slabosť a z intimity milovania verejná záležitosť v podobe sexu, ktorý sa zmenil na zábavu a zabíjanie nudy, na zdroj zisku a ponižovania, ale aj na nástroj násilia a vydierania.
Premýšľam o svete, kde majú agresori väčšie práva, ako ich obete, ktoré sa často nemôžu ani len brániť a dovolať spravodlivosti.
Premýšľam o svete, kde ľudský život stratil svoju hodnotu.
Premýšľam o svete, kde sú morálne hodnoty považované za slabosť a zločinné konanie za prednosť a kde je podvádzanie a klamanie súčasťou mocenského konania.
Premýšľam o svete, kde je dovolené všetko, beztrestne zabiť, ubližovať, ničiť, poškodzovať dobré meno, kradnúť, znásilňovať a správať sa horšie ako zver.
Premýšľam o tom, prečo je tento svet taký, že je v ňom dovolené všetko?
A premýšľam o tom, ako je možné, že peniaze a mamon majú takú hodnotu, že mnohým záleží už len na nich…
Premýšľam o tom, či chcem žiť v takomto svete…
A vy?
Dá sa to zmeniť…

Devana

Právne vyhlásenie

Celý obsah tohto článku, ak nie je výslovne uvedené inak, je chránený autorským zákonom. Pri akomkoľvek použití je nutné uviesť meno autora, názov a zdroj (Belobog).

Pri interpretácii obsahu sa predpokladá primerané všeobecné vzdelanie a zdravý rozum.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WC Captcha − 3 = 1

Scroll to Top