Pred 21. rokmi bol v Belehrade zavraždený Zoran Đinđić

Ilustračný obrázok: Wikimedia Commons

Zoran Đinđić, Davos

Popravčia čata bola organizovaná CIA a MI6.
Deň pred vraždou premiéra Zorana Đinđića, 11. marca 2003 na belehradskom letisku pristálo lietadlo s 19 cestujúcimi. Príkaz znel: Nikto z nich nesmie byť legitimovaný! Rovno z letiska odišli na neznáme miesto autami s diplomatickými značkami. Z okruhu riadenia srbských spravodajcov prenikla neskôr informácia, že medzi nimi bol plavý Angličan, snajperista menom Hil. Bol to jeden z troch strelcov, ktorí strieľali na Đinđića.

Neskôr tiež vysvitlo, že likvidačné komando sa zdržiavalo v budove oproti ulice Admirála Geprata, v budove súdu a oproti budove vlády Srbska. Operácia bola zaisťovaná únikovou cestou autami v blízkosti budov, z ktorých sa strieľalo. Ihneď po atentáte všetci opustili svoje miesta a Srbsko. Podarilo sa im to vďaka tomu, že až po troch hodinách od atentátu boli hermeticky uzavreté hranice. Vyšetrovanie od začiatku prebiehalo tak, aby sa odvrátila pozornosť od skutočných útočníkov a organizátorov vraždy.

Bezprostredne po vražde Đinđića bol zavedený výnimočný stav a polícia spustila rozsiahlu operáciu. Počas operácie Sabre bolo zadržaných celkovo 11 665 osôb a ďalších 3 946 z nich bolo obvinených. Za vraždu Đinđića v roku 2009 bolo za mrežami dvanásť ľudí. Organizátori a popravčia čata zo Západu unikla bez trestu a možno vraždila alebo vraždí inde…

Vyčerpávajúci článok som napísal na túto tému už pred tromi rokmi tu:
https://blog.hlavnespravy.sk/26002/srbsky-premier-zoran-dindic-bol-zavrazdeny-pred-osemnastimi-rokmi-myslite-si-ze-sa-to-na-slovensku-nemoze-stat/
 
Preto len chcem čitateľom odporučiť preštudovanie tohto článku. Som si vedomý toho, že článok je obsiahly, ale pre celkové pochopenie priebehu udalosti v danom časovom horizonte by nemal dostatočnú výpovednú hodnotu, keby som ho skrátil. Väčšinu materiálu tvoria autentické rozhovory, ktoré dokazujú špinavosti páchané tajnými službami CIA a Veľkej Británie. O mnohých špinavostiach sa vie vo svete, ale málokedy sa tieto špinavosti zdokumentujú tak, že vyviniť z nich sa je nemožné.

Z mesta SNP Ivan Štubňa

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore