Politický analfabetizmus…

Posledné vyhlásenie predstaviteľoch strany Progresívne Slovensko ohľadom odvolávania ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka vyvolali nielen rozruch na politickej scéne, ale aj pobavenie množstva občanov.

Žiaľ, toto nie je prvá „perla ducha“, ktorou sa predstavitelia PS blysli pred občanmi štátu. A tak ako tie predtým, aj táto vypovedá nielen o politickom amaterizme, ale najmä o politickom analfabetizme, ktorý na Slovensku spôsobil obrovské škody.

Za tento analfabetizmus nie je zodpovedné iba zlyhanie vzdelávacie procesu, ktoré dosiahlo v našom štáte obrovské rozmery, ale najmä zlyhanie politického systému, ktorý dovoľuje, aby sa politikmi stali ľudia bez a znalostí a daností v oblasti riadenia na akejkoľvek úrovni takého sociálneho supersystému akým je štát.

A práve takíto politickí analfabeti a hochštapleri, ktorí sú presvedčení o vlastnej múdrosti a výnimočnosti,  svojim neodborným konaním spôsobovali a spôsobujú v štáte obrovské škody bez toho, aby za toto konanie niesli zodpovednosť.

Preto je nutné, aby sa do riadiacich funkcií v štáte dostali odborníci s morálnym a mravným kreditom a s profesijnými znalosťami a danosťami, ktorí za svoje konanie ponesú aj zodpovednosť.

A takisto je nutnosťou, aby všetci tí, ktorí tento štát likvidovali po všetkých stránkach niesli plnú zodpovednosť  za všetky škody, ktoré spôsobili.

Politický analfabetizmus nemôže a nesmie byť ospravedlnením ich činov.

Devana

Slnovratovo 6. november 2023

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore