Podporujte svojho šerifa

Obrázok od StockSnap z Pixabay

sheriff, star, denim

Slovensko už je svetové. Už tu máme demokraciu ako v najdemokratickejšom štáte sveta. Už aj u nás sa môžu všetky médiá (vrátane verejnoprávnych) dohodnúť a vypnúť demokraticky zvoleného predsedu vlády, ako tam vypli demokraticky zvoleného prezidenta. Tu aj tam masovo zhadzovaného „hereckými celebritami“. Aj dôvod je rovnaký: myslí si, že keď má ten ústavný úrad, že si v ňom bude robiť, čo chce (čo sľuboval s rukou na ústave) a nebude sa pri tom riadiť podľa „verejnej mienky“, ktorú „reprezentujú“ médiá?

V pondelok, pri príležitosti vrcholnej schôdzky európskych lídrov v Paríži, si naše médiá a nedonosení opoziční politici vymysleli pascu, z ktorej nebude mať Fico úniku. V nedeľu uverejnil médiám poza chrbát alarmujúce video, že v hre je eskalácia vojny na Ukrajine smerom k aktívnejšej účasti krajín NATO, a že on je rozhodnutý to nedopustiť. Takže: buď Fica v Paríži zlomia, a potom mu médiá omlátia o hlavu, že má silácke reči, ale aj tak vždy stiahne chvost, alebo Fico uspeje, a potom ho budú lynčovať, že v Paríži o nič nešlo a on šíril poplašné správy. Geniálna intriga na úrovni stredoškolákov, čo majú ešte ďaleko do nosenia zelenej stužky na vetrovkách.

Pred niekoľkými mesiacmi ma ako Slováka urazilo, keď sa novinár a otec nemenovaného politika znevažujúco vyjadroval o hlúposti Slovenských voličov. Dnes mu pokorne dávam za pravdu. Lebo čo si môžem myslieť o ľuďoch, ktorí pod hrozbou veľkej vojny v Európe, pod hrozbou ekonomických problémov a hroziacej biedy venujú pozornosť týmto médiám a volia týchto politikov? Médiá nemajú vôbec žiadnu reálnu zodpovednosť za to, čo spôsobia, a to zatiaľ ani tie verejnoprávne…

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore