Pavučina moci…

Ilustračný obrázok: Pixabay

Voľby skončili, napätie mnohých voličov tiež…

A výsledky?

Tie z mnohých aspektov nie sú až také prekvapivé a ukazujú ako vyzerá  politicko-spoločenská situácia v našom štáte. Ak takisto ako vyzerá morálna aj  názorová roztrieštenosť občanov, ktorí svojimi hlasmi v každých voľbách pomáhajú vytvárať pavučinu moci na Slovensku.

Výsledky takisto ukazujú aj skutočnú moc mainstreamových médií  a rovnako aj pozadie a silu „mocenského zákulisia“. Preto im zodpovedajú aj výsledky troch súčasne najsilnejších politických strán.

Oľano, KÚ a Za ľudí nesklamali ich tradiční voliči, ktorí ich vyniesli k moci aj v minulých voľbách. Áno sú to tradiční voliči, ktorým stačia najmä bašávely a sľuby finančnej odmeny za voľby  a predstaviteľom strán iba to, že  stačí ak budú vedieť zakrúžkovať ich stranu aj kandidátov.

KDH tentokrát stavila aj na štyri silné mená z luteránskeho prostredia, takže „ekumenická spolupráca” sa začala rozvíjať  dokonca aj v politickej rovine a kresťanský sentiment v podobe „budeme voliť toho nášho, možno nám pomôže“ , priniesla strane potrebné hlasy, aby sa dostala do parlamentu.

SaS zasa volilo množstvo liberálnejšie zameraných voličov, ktorým až tak nevonia progresívne myslenie, ale neprekážajú im škandály predsedu SaS a jeho straníckych kolegov.

A SNS? Osobne si myslím, že strana je v parlamente najmä vďaka platforme MOR HO!, inak by pán „preceda“, ktorý stranu dostal na dno,  mal ešte viac prekvapenejší výraz ako ho mal po minulých parlamentných voľbách.

Nuž voľby skončili, rovnako  ako aj nádeje niektorých nafúkaných politických hochštaplerov, ktorí by v normálne fungujúcej spoločnosti nikdy nemali prístup k moci.

Lenže… Keďže žijeme v hentej „falošnej demokracii“, tak sa znova začne pliesť nová „pavučina moci“, v ktorej si na svoje prídu na svoje všetky politické bábky a hochštapleri, servilní lokaji a najmä mocenské elity.  Žiaľ, občania, ktorí ich dostali k moci, budú znova rukojemníkmi ich politikárčenia.  A vôbec ani netušia, že sú iba takými malými muškami, ktoré sa zasa iba chytili do pasce „pavučiny moci“

Devana

Slnovratovo 1. október 2023

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore