Ilustračný obrázok: Pixabay

Ako sa stane človek dezolátom?

Veľmi jednoducho. Stačí, keď má vlastný názor, nesúhlasí s covidovou plandémiou, či oficiálnou, štvavou vojnovou propagandou, alebo politickým šialenstvom vo vlastnom štáte.

Pre súčasných vládnucich politikov sú takíto ľudia už dávno iba „dezoláti, múdrosráči, opice“.

To, že televízia Markíza zverejnila pri živom vstupe z protivládneho protestu titulok „Dezoláti v uliciach“, nebolo náhodné. Dôvodov je viacero. Jedným z nich je, že Slovensko je už dávno také malé „biolaboratórium“, kde sa skúšajú rôzne experimenty. Nielen tie biologické, ale najmä sociálne, politické a spoločenské. Najmä také v ktorých sa zisťuje, čo všetko sú ľudia ochotní znášať pod nátlakom vládnucich elít, alebo akým spôsobom sa dajú ľahko ovládať a manipulovať.

Takým experimentom bolo aj zverejnenie titulku. Ľudia si už dávno zvykli na rôzne hanlivé urážky tých, ktorých si zvolili ako svojich zástupcov. Zvykli si na porušovanie ľudských práv, totalitné spôsoby vládnutia, cenzúru, vydieranie, zastrašovanie.

Prečo sa zdvihla taká silná mediálna kampaň práve kvôli tomuto jednému titulku, ktorý rozmázavali mainstreamové, alternatívne a bulvárne médiá a dokonca aj samotní vládnuci politici?

Chápem, že mnoho ľudí nahnevala  bezočivosť súkromnej televízie a jej redaktorov, ale nebolo toto v skutočnosti cieľom, vyvolať práve také rozhorčenie? Veď doteraz mnohé mainstremové média a soc. siete  ticho podporujú prenasledovanie a urážanie ľudí s iným názorom. Často sa deje napríklad v rôznych debatách pod článkami a pod.

Nebolo cieľom celého tohto  humbuku vyvolať zástupný problém, aby ľudia nevenovali pozornosť omnoho dôležitejším skutočnostiam, ktoré sa dejú? A nie je to iba zavádzajúca a trápna informácia o slovenskom  prezidentovi Rizmanovi, ktorú prevzali informačné agentúry. Bolo potrebné posunúť do úzadia aj informáciu o nesprávnom priradení štátnej vlajky pri prejave v OSN počas prejavu našej pani prezidentovej. Tá je podľa mainstreamových médií jednou z „najvplyvnejších žien sveta”.

Inou oveľa závažnou skutočnosťou, ktorá mala byť touto kauzou prekrytá, bol najnovší prejav ruského prezidenta V.V. Putina k občanom Ruska. Takisto aj referendá v tzv. separatistických územich Ukrajiny o pripojení k Rusku, ktoré sa budú konať už tento týždeň. A hlavne, čo to znamená pre Slovensko a jeho občanov.

Takisto sa médiám touto „dezolátovou kauzou“ aspoň na pár hodín podarilo odviesť  pozornosť  občanov od prehlbujúcej sa vládnej a politickej krízy a kolapsu štátu na všetkých úrovniach. A toto je úlohou mnohých súčasných médií. Zavádzať, odvádzať pozornosť, či bezočivo klamať, ale aj provokovať a vyvolávať vášne, nepokoje, či dokonca násilie. Štýl a podstata ich činnosti sa dlhé desaťročia nemení. Stali sa jedným z nástrojov moci a ľudia, ktorí v nich pracujú, si to veľmi dobre uvedomujú. Preto idú stále podľa jedného scenára. Uvedomila som si to pri počúvaní  knihy pamätí Vasila Biľaka „Až po mé smrti“, ktorú som spomínala aj v predošlom článku.

Áno, my všetci sme pre mocenské elity a politikov  dezoláti, presne tak ako nimi boli v minulosti naši predkovia, ktorí bojovali proti nacizmu, fašizmu a hlavne vykorisťovaniu človeka človekom.

V systéme, ktorý je založený na parazitovaní a vykorisťovaní je vždy čestný, odvážny, statočný a všestranne sčítaný a tvorivý človek s vlastným názorom  nepriateľom, ktorého treba umlčať či odstrániť. Pretože mravný a vnútorne slobodný človek  je ťažko ovládateľný a manipulovateľný.

Je len na ľuďoch samotných, či chcú byť stále iba nepriateľmi a dezolátmi vo vlastnom štáte, alebo chcú žiť v inej, sociálne spravodlivej spoločnosti. Spoločnosti, ktorú možeme začať budovať na troskách štátu. A na to máme v týchto chvíľach jedinečnú a možno aj poslednú príležitosť.

Devana

Slnovratovo 22. september 2022

Právne vyhlásenie

Celý obsah tohto článku, ak nie je výslovne uvedené inak, je chránený autorským zákonom. Pri akomkoľvek použití je nutné uviesť meno autora, názov a zdroj (Belobog).

Pri interpretácii obsahu sa predpokladá primerané všeobecné vzdelanie a zdravý rozum.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prosím, odpovedzte: 4 + 6 =

Scroll to Top