O čom ekoaktivisti mlčia… Zbrojenie a vojny…

Ilustračný obrázok: Pixabay

Úvod:

Dnes, keď si pripomíname a oslavujeme Svetový deň Zeme budeme počuť mnohé vyjadrenia a frázy falošných ekoaktivistov, ako máme byť my normálni ľudia zodpovední voči životnému prostrediu, ako máme chrániť planétu, čo všetko máme robiť, aby sme nevytvárali tzv. „uhlíkovú stopu”.

Je však niečo o čom títo pokryteckí enviromentalisti „cudne” mlčia. Tým je nielen drancovanie prírody a jej zdrojov, ale hlavne zbrojenie a vojny…

Aj pred pár rokmi, keď som písala tento článok mlčali, presne tak ako teraz a nikto z nich nepovie, akú „uhlíkovú stopu” zanecháva konflikt na Ukrajine, ktorú celé roky vyzbrojovali kvôli vojne proti Rusku.

Denne čítame a počúvame ako máme šetriť a chrániť planétu. Máme triediť odpad, tak ho poctivo triedime. Mali by sme prestať jesť mäso, hlavne hovädzie, lebo vraj kravy vypúšťajú plyny, teda prdia. No nejeme ho, pretože ho je u nás málo a kilogram kvalitného stojí pomaly toľko, čo jeden kus dobytka v juhoamerických štátoch. Mali by sme prestať lietať, nuž v našich slovenských podmienkach by to mohlo platiť len na metly. Mali by sme menej používať vlastné autá a voziť sa hromadnou dopravou, ale čo keď tá na vidieku jazdí len zriedka a je už taká drahá, že je jednoduchšie a časovo výhodnejšie sadnúť do auta a odviezť sa tam, kam človek potrebuje. Mali by sme používať nové ekologickejšie autá, lenže na Slovensku si ich môže dovoliť len málokto. A niektorí „ekoaktivisti“ hlavne z radov tých majetnejších, dokonca odmietajú mať vlastné deti, aby zanechali čo najmenšiu uhlíkovú stopu, ale mamonu a prepychu sa nevzdajú, aj keď tie ju zanechávajú oveľa väčšiu.
Takže napríklad Grétka, ktorá vyrastala obklopená luxusom, sa za pomoci veľkej mediálnej kampane plaví po oceánoch a naša pani prezidentka, ktorá sa vďaka svojím ekoaktivitám dostala až do prezidentského paláca, vymieňa plastové poháriky za sklenené a papierové uteráky na wc, za látkové.
Média sa nad nimi rozplývajú, poniektorí ľudia tiež a mnohí zatiaľ len pozerajú čo sa to deje…
A nikto a najmä „ekoaktivisti”, nehovoria o tom, čo ničí a môže úplne zničiť planétu. Nikto z nich nehovorí o tom, akú „uhlíkovú stopu“ zanecháva výroba zbraní v súčasnosti.
Nikto z nich nehovorí o tom, aké dopady na prírodu a planétu, majú testy týchto zbraní, vojenské cvičenia a najmä vojny samotné.
Mlčia o tom, koľko prírody je takto zničenej, úplne zdevastovanej, až vyzerá ako mesačná krajina a jej obnova bude trvať celé desaťročia a možno aj storočia. Mlčia o tom, koľko zvierat zahynie v nezmyselnej túžbe ľudí po moci a nadvláde. Čušia, keď sa „slobodnými a zvrchovanými štátmi“ premávajú vojenské konvoje ťažkej techniky a ničia a zamorujú ovzdušie, alebo keď sa vďaka výstavbe vojenských základní devastujú chránené prírodné územia, ako napríklad v Poľsku.
Mlčia, lebo tých, ktorí vládnu nesmú kritizovať. Pretože za „ekoaktivitami“ sa skrývajú skutočné politické a mocenské ciele týchto ľudí. Ľudí, ktorým nezáleží ani na planéte, ani na jej obyvateľoch, ktorými nie je len ľudstvo. Mlčia a v skutočnosti slúžia tým, ktorých jediným záujmom je moc, bohatstvo a nadvláda nad ostatnými, takže ich ekoaktivizmus vyznieva ako lacné pózerstvo. Pretože ak by im naozaj záležalo na stave a na budúcnosti planéty, nemlčali by, pri tak závažnom ničení a devastovaní Zeme, ktoré v súčasnosti spôsobuje nadmerné zbrojenie a vojenské konflikty.

Devana

Slnovratovo 19. január 2020

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore