O autoritárskom a diktátorskom režime…

Nedávno som zahliadla v jednom z mainstreamových médiív súvislosti s Ruskom výraz „autoritársky a diktátorsky režim“.

Tento výraz je často používaný „vyspelou západnou civilizáciou“ na označenie, či nálepkovanie tých štátov, ktoré si bránia svoju suverenitu, územie, prírodné a surovinové zdroje a najmä svoju slobodu.

V skutočnosti je to obrovský paradox tejto doby a najmä politicko-spoločenského zriadenia, ktoré o sebe tvrdí, že sa riadi hodnotami ako sú sloboda a demokracia.

A čo je v skutočnosti neustále zasahovanie do nezávislosti štátov prevratmi, hybridnými, alebo dokonca konvečnými vojnami?

Čo je v skutočnosti zavádzanie sankcií rôzneho druhu, zatváranie hraníc, prenasledovanie a ohováranie štátnych predstaviteľov a vyčlenovanie  celých národov z ľudskej rodiny?

Ako sa dá nazvať neplnenie, či porušovanie a hrubé ignorovanie rôznych medzinárodných dohôd a zmlúv?

Je to „demokracia“, alebo je to v skutočnosti práve ten „autoritársky a diktátorsky režim“, ktorý sa snaží takto obhajovať vlastné parazitické konanie na celej planéte?

Žiaľ, mnohí ľudia sa vďaka  vplyvu rôznych médií prestali zamýšľať nad podstatou výrazov a najmä nad tým, v akom zriadení žijú. A nepremýšľajú ani nad tým, ako sú klamaní a zneužívaní oni samotní na dosahovanie mocenských cieľov naozajstných „autoritárskych a diktátorských režimov.“

Devana

Slnovratovo 5. december 2023

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore