Najmenej 50 až 100 ľudí zomiera denne…

Ilustračný obrázok: Pixabay

„Dnes najmenej 50 až 100 ľudí denne môže umierať na najťažšom smere vojny na východe Ukrajiny kde vojaci bránia náš štát, našu nezávislosť,“ vyhlásil prezident Ukrajiny pri poslednom stretnutí z novinármi v máji 2022.

     Toto sa deje v súčasnosti vo vojne s Ruskom, ktorá na Ukrajine začala po tzv. Majdane v roku 2014 napadnutím odštiepeneckých republík Donbaskej a Luhanskej ľudovej republiky na východe krajiny, po ktorom nastalo postupné vyvražďovanie rusky hovoriaceho obyvateľstva nacionalistickými polovojenskými bataliónmi Azov a Pravý sektor, hlásiacich sa k fašistickej ideológii ich zakladateľa Stepana Banderu. Podľa tohto vyjadrenia ukrajinského prezidenta pred novinármi, indície napovedajú, že vojna nebude mať konca a potrvá ešte dlho, lebo vyjednávanie o zastavení bojov a urovnaní vojny mierovou cestou podľa ukrajinského vyjednávača Michajla Podoliaka neprichádza v úvahu a Ukrajina chce  boj. Vojna a následne boj prináša iba ďalšie vraždenie a utrpenie ľudí na oboch stranách tohto nezmyselného vojnového konfliktu.

     Podľa posledných  vyjadrení, pre predstaviteľov Ukrajiny a hlavne prezidenta, ktorí od svojich spojencov vyžadujú sa stále nové a nové zbrane, životy ukrajinských vojakov, ale aj civilov nie sú podstatné. Z toho všetkého vyplýva, že podstatné je vojensky a ekonomicky zničiť Rusko a kolonizovať ho podľa inštrukcii zámorskej veľmoci a jej pomocníka EÚ.

     My bežní a mierumilovní občania Slovenska, by sme mali apelovať na našu vládu aby sa pričinila svojim dielom o zastavenie vojny. Nezmyselnosť ďalšieho vyostrovanie tejto tragédie dvoch bratských národov, by mali pochopiť už aj predstavitelia EÚ, ktorí ukončením podpory a dodávkami zbraní Ukrajine môžu zabrániť ďalšiemu krviprelievaniu a hospodárskemu rozvratu Európy, v ktorom nebude víťaz a zostanú len porazení.

Čo si myslíte Vy?

Scroll to Top
%d blogerom sa páči toto: