Na počiatku bolo svetlo…

Ilustračný obrázok: Dušan Lukášik

Na počiatku bolo svetlo. Malá Božia iskra, ktorá zasvietila v temnote Vesmíru a rozžala svetlá Galaxií, sĺnk, hviezdokôp, planét.

Jej žiara vytvárala odraz nekonečnosti samotného Boha a začala skladať symfóniu života.

Množstvo svetov začalo žiť vlastným životom  a svietilo v záhadnom, tmavom a nebezpečnom Vesmíre ako vlákna času. Niektoré žiarili  jasným svetlom Božej iskry a svojou intenzitou prenikali do hĺbky Božích tajomstiev. Iné sa snažili chápať veľkosť Božej prítomnosti  a mnohé sa ešte len pomaly rozsvecovali. A tieto svetelné vlákna života a času sa navzájom prelínali, ako keby hľadali to, čo ich spája. Ale aj tak vo Vesmíre ostalo ešte veľa hustej tmy, ktorá nechcela prijať svetlo Božej iskry.

Áno na počiatku bolo svetlo. Malá Božia iskra, ktorá stvorila aj Zem a život na nej a takisto aj človeka.

Aj život na Zemi sa podobá životu samotného vesmíru. Rovnako tak ako život ľudí na nej.

Mnohí ľudia vďaka Božej iskre svietia do diaľky svojou ľudskosťou, láskavosťou a múdrosťou. Iní  sa už  učia byť ľuďmi a  ďalší  túžia a chcú žiť ako ľudia. Množstvo ľudí, však toto svetlo odmieta. Niektorí nevedome, ale oveľa viac je tých, ktorí svetlo Božej iskry odmietajú vedome, pretože pre nich je život v temnote lákavejší a výhodnejší. A snažia sa zahasiť a zničiť ľudskosť, lásku, múdrosť , ale aj život. Kvôli svojmu egoizmu a pýche nedokážu pochopiť silu a význam Boha a ani svetla a života. Nechápu, prečo sa ľudské životy navzájom prelínajú, prečo ľudia tisícročia túžia po láske a múdrosti a ľudskosti. Nechápu, že to čo už raz bolo rozžaté Božou iskrou nedokážu zničiť žiadnym ľudským spôsobom.

Dušan, veľká vďaka za inšpiráciu.

Devana

Slnovratovo 29. 10. 2023

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore