„Myslím, že sme v tom čase robili, čo bolo v našich silách“…

Ilustračný obrázok: Pixabay

Týmito slovami obhajoval svoje vlastné konanie a konanie jeho vlády pred súdom a rodinami obetí pandémie  bývalý britský premiér Boris Johnson.

Podobnými slovami reagoval aj bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí, ktorý si myslí, že za zločinecké konanie počas pandémie by mala byť Matovičová vláda rehabilitovaná a dokonca by im zaň malo byť poďakované, pretože politici spravili to, čo mali spraviť, aby sa pandémia nešírila.

Žiaľ štatistiky úmrtnosti, ale aj nárastu vážnych ochorení najmä na Slovensku sú neúprosné a preto je nutné položiť otázku, či  sa počet „zachránených životov“ počas pandémie pred covidom vyrovná počtu zbytočných úmrtí a nárastu chorobnosti kvôli hrubému zanedbaniu základnej lekárskej starostlivosti?

Áno väčšina vlád a rovnako aj tá slovenská robili počas pandémie to, čo bolo ich  silách. Žiaľ, dnes už vieme, že to nerobili v prospech vlastného obyvateľstva, ale v prospech mocenských elít, ktorých parazitizmus práve vyvolaním pandémie prekonal všetky hranice.

Našťastie väčšina lokajov v podobe bábkových vlád nemala až toľko síl, aby pripravila pre ľudí na planéte „Kráľovstvo nebeské“ v ktorom mala skončiť väčšina z nich už počas pandémie.

Dokázali však  katastrofálne zničiť ekonomiky štátov, vyvolať chudobu a beznádej. 

Slovensko sa v tomto období stalo obrovským biolaboratóriom, v ktorom boli vykonávané na občanoch medicínskesociálne experimenty bez ich vedomia a súhlasu.

Dokázali pošliapať a likvidovať základné ľudské práva a ľudskú dôstojnosť zasahovaním do tých najintímnejších sfér života človeka.

Dokázali siahnuť ľuďom na ich zdravie, telesné aj duševné.

Dokázali covidovým fašizmom vyvolávať napätie a nenávisť v spoločnosti až do takej miery, že rozdeľovali rodiny.

Škody, ktoré napáchali v ekonomike, zdravotníctve, školstve a v celej spoločnosti sa budú veľmi ťažko odstraňovať a naprávať a preto by mali niesť plnú zodpovednosť za svoje konanie.

Pretože už teraz vidíme výsledky ich „práce“ najmä na zhoršenom psychickom stave a náraste duševných ochorení najmä u detí a mladých ľudí.

Obhajovanie sa lacnými frázami za zločiny proti ľudskosti, ktoré vedome páchali je v ich prípade neprípustné.

A už vôbec si nezaslúžia za svoje zločinecké konanie rehabilitáciu a poďakovanie, ale primeraný trest.

Preto sa pýtam: Stálo im to za to?

Devana

Slnovratovo 7. december 2023

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore