Macronovo „Waterloo“…

Bola moja prvotná myšlienka pri pompéznych informáciách o včerajšej „bojovej porade v Paríži“. Aj keď Macronovo skutočné „Waterloo“ začalo už v Nigeri, odkiaľ Francúzsko odišlo s potupnou porážkou a  stratilo najdôležitejšiu kolóniu, v ktorej drancovalo nerastné suroviny, najmä urán.

V skutočnosti bola včerajšia „parížska schôdzka“ aktom zúfalstva z porážky „vyspelej západnej Európy“ a snahou  zlegalizovať prítomnosť vojakov NATO na Ukrajine.

Dnes ráno pri čítaní najnovších správ som si spomenula na požiar Notre-Dame .  V súčasnosti si na obrázky ohnivého inferna spred piatich rokov spomenie už len málokto a pritom symbolizujú zánik „vyspelého západného sveta“, tak ako ho poznáme a jeho hodnôt.  Sveta, ktorý si svoju „vyspelosť“ a prosperitu budoval koloniálnou politikou, drancovaním, ničením, vojnovým šialenstvom,  zotročovaním a vraždením nevinných ľudí.

Sveta, ktorý sa vďaka amorálnosti jeho politických predstaviteľov a vodcov rozpadáva a rozkladá. Sveta, ktorého hodnoty sa stali stokou plnou smradľavých splaškov nemravnosti a neľudskosti.

Žiaľ, o skutočnej podstate tohto sveta a jeho hodnôt  najviac vypovedá to, že sa ho jeho predstavitelia snažia zachrániť za každú cenu vojnou a to aj jadrovou vojnou. Týmto „politickým elitám“ nikdy nezáležalo na ľudských životoch, ani na skutočných mravných hodnotách a etických princípoch, inak by vedeli, že spoločnosť sa dá zachrániť iba mierovou cestou.

Preto sa Macronovo „Waterloo“ stáva „Waterloom“ celej „vyspelej západnej spoločnosti“.

Devana

Slnovratovo 27. február 2024

1 názor na “Macronovo „Waterloo“…”

  1. Lépe bych to nenapsal. A pokračování to mělo v Praze, kde tuzemští přijali vašeho a maďarského premiéra velmi nepřívětivě. Ocenil jsem, že váš šéf vlády nechal tuzemského hostitele čekat, zatímco šel protestujícím ironicky pokynout. Oni mu totiž nemohou zapomenout jeho vyjádření po pařížském sněmu – hodně je to nazvedlo. Jsem zvědav, kolik převlečených strážců jedině správného názoru ve skupině “rozhořčených občanů” odhalí umělá inteligence – brzy se to dovíme. Gratuluji vám k vaší vládní koalici. Ve srovnání s tuzemci je to nebe a dudy:-)
    Přeji Vám f-šecko dobrý!
    st.hroch:-)

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore