Keď korupciu a klientelizmus nazvú „lobbyingom“…

Ilustračný obrázok: Pixabay

Pred pár dňami som si prečítala zaujímavý príspevok českého europoslanca MUDr. Ivana Davida „Jak na ně“,  v ktorom písal o skutočných príčinách protestov poľnohospodárov pred europarlamentom v Štrasburgu.

Jednou z nich bol „zákaz patentovania odrôd rastlín, ktoré vznikli prírodným šľachtením, ale aj laboratórnou úpravou genómu“.

Čo by znamenalo „pantentovanie odrôd rastlín“ pre poľnohospodárov?

Podľa slov MUDr. Ivana Davida to, že okrem firmy, ktorá si dala patentovať odrodu rastliny, by s ňou už nikto nemohol pracovať napríklad na ďalšom šľachtení. Držiteľ patentu by mohol poľnohodspodárov úplne zotročiť tým spôsobom, že by si smel do zmlúv o osivách zaviesť podmienku, že poľnohospodár musí takému „držiteľovi patentu“ predať všetku svoju úrodu, tak ako sa to stalo v Bangladéši.

Po zavedení „pantentovania odrôd rastlín“ by podľa I. Davida, behom roka ostali na trhu EÚ tri obrovské nadnárodné korporácie.

 Čo by to znamenalo pre všetkých európskych poľnohospodárov?

Skutočne úplné zotročenie.

V článku však boli spomenuté aj iné závažné informácie, ktoré ukazujú a osvetľujú prácu europoslancov a eurokratov a to cit:

„Vývoj a zkoušky bezpečnosti těchto nových rostlin trvají dlouho a stojí hodně peněz. Mohou však dále posunout zemědělství směrem k vyšším výnosů a k možnosti snížení spotřeby ochranných postřiků. Ve výzkumu těchto šlechtitelských metod působí dva druhy firem. Obří nadnárodní korporace, které mají pro našince nepředstavitelné množství peněz nejen na výzkum, ale i na lobbying. Každá ze tří největších firem je na ovlivňování názorů eurokratů a europoslanců ročně schopna vyčlenit více peněz než kolik by stála výstavba nových budov europarlamentu ve Štrasburku, Bruseli i Lucemburku.“

Takže, pre koho v skutočnosti pracuje celá eurokratická mašinéria?

Pre občanov EÚ, alebo pre veľkokapitál a nadnárodné korporácie?

A čo v skutočnosti znamená ten „lobbying“, po našom lobing?

Nie je to iba korupcia a klientelizmus nepredstaviteľných rozmerov?

Plní ešte vôbec Európska únia svoje poslanie?

A čo je vlastne podstatou tzv.„ európskej politiky”?

Korupcia a klientelizmus, eufemisticky nazvané „lobbyingom“?

To, ako tento „lobbying“ nadnárodných korporácií funguje, mohli štáty a občania EÚ zistiť pri nedávnej „covidovej pandémii“nezmyselnom nákupe obrovského množstva vakcín, za ktoré musia platiť štáty farmaceutickým spoločnostiam obrovské milióny.

Spôsob, akým boli uzatvárané tieto zmluvy napríklad s firmou Pfizer, ukázal kto  a čo a ako ovláda EÚ.

Žiaľ, doteraz nikto nenesie zodpovednosť za nekalé praktiky, ktoré sa diali počas „plándemie“.

Vidíme to aj v prípade konfliktu na Ukrajine, ktorý je v podstate koloniálnou vojnou vedenou práve tými, ktorí ovládajú „bruselský klérus boha Mamona“. Pretože európski politici a eurokrati vedome a cielene v mene „lobbyingu“ ničia celú Európu.

Na protestoch farmárov vidieť, aké je potrebné postaviť sa za svoje práva, pretože dosiahli priam nemožné a to „zákaz patentovateľnosti odrôd rastlín“.

Devana

Slnovratovo 20. februára 2024

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore