Keby hlúposť nadnášala…

Ilustračný obrázok: flickr

Obrázok je len ilustračný, nesúvisí priamo s textom.

…tak by to v mnohých mestách „tejto krajiny“, najmä v tom najhlavnejšom, vyzeralo na uliciach ako v akváriu.
Nie nadarmo sa hovorí, že diabol sa skrýva v detailoch. Niekedy taký detail, drobné prerieknutie alebo neuvážená veta prezradí o človeku, partii alebo strane viac, ako by im bolo milé.

Slovensko je už druhý týždeň po voľbách v napätí, aká vláda nakoniec vznikne. V emočne napätej atmosfére si zrejme niektorí predstavitelia bývalej vládnej koalície prestali dávať pozor na jazyk. (Zámerne nemenujem, lebo nejde o stranu, ide o logiku a integritu.)

A tak sa stalo, že asi pred dvomi dňami bývalý dôležitý človek prehlásil na adresu vajatajúceho Hlasu-SD: „Musíme dať Pellegrinimu ponuku, ktorá sa nedá odmietnuť, nebude ju chcieť odmietnuť alebo sa mu bude odmietať veľmi ťažko.“
Nech to čítam ako čítam, vidím v tom rovnaký význam ako „musíme si ho kúpiť“. Nič iné ako výzva do vlastných radov, aby sa odhodlali dať Pellegrinimu korupčnú ponuku.

Dnes je jasné, že to nevyšlo a Pellegrini podpísal memorandum o spolupráci so Smerom-SD a SNS. Dnes to ten istý človek, čo chcel Pellegriniho kúpiť, komentuje: „Koalíciu temna nebude spájať žiadne absurdné memorandum, ale akurát tak kšefty a korupcia.“

Politici určitých strán si môžu dovoliť manifestovať takúto absenciu integrity. Vedia, že ich voliči a sympatizanti majú pamäť ako akváriové rybičky a médiá im tak spracovali mozgy, že kvôli slovu „integrita“, alebo hoci „logika“, by ani nesiahli po slovníku cudzích slov.
Verím, že našim čitateľom, ktorým tieto dve slová niečo hovoria, už aj tak víri v hlave množstvo otázok, tak z nich odlovím aspoň jednu: Keby sa to podarilo a Pellegrini by prijal vašu „ponuku“, tak by vašu progresívno-pragmatickú koalíciu spájalo čo?

Uvidíme, ako Fico, Pellegrini a Danko zvládnu reparát, uvidíme, čo sa medzitým urodí v ponuke do ďalších volieb. Ale už dnes je jasné, že terajšia opozícia nie je ani znesiteľná alternatíva.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore