KDH – strana pokrytcov a farizejov, ktorým sú voliči ľahostajní

Obrázok od Богдан z Pixabay

Obrázok je len ilustračný, nesúvisí priamo s textom.

V prvom rade si dešifrujme názov KDH. Údajne je to Kresťanskodemokratické hnutie. Na svojej stránke majú uverejnenú nasledovnú formuláciu: „Sme jasná voľba pre konzervatívnych, kresťanskodemokratických voličov a všetkých slušných ľudí“.
Na Slovensku je mnoho občanov s konzervatívnymi, kresťanskými i demokratickými hodnotami. Ako to, že od volieb 2016 do volieb 2023 bolo KDH mimo hlavného politického diania? Ako to, že sa im podarilo získať vo voľbách 2023 len niečo viac ako 200 000 hlasov, čo predstavuje len 6, 82% podiel hlasov? Je to jednoduché.
 
KDH od svojho vzniku v roku 1990 bolo pre voličov nečitateľné. Ich program bol zmesou programu s inými stranami, s ktorými politicky „laškovali“ vrátane maďarských kresťanov. Neskôr sa nechali napáliť M. Dzurindom, ktorý sa po chrbte KDH vyšplhal do vysokej politiky, potom hnutie „okašľal“ a založil viacero príbuzných populistických strán. Najhoršia varianta bola SDKÚ, ktorá nejakú dobu vládla pričom si stihla zašpiniť ruky krvou odsúhlasením preletov zločineckých lietadiel NATO ponad Slovensko s cieľom bombardovania Juhoslávie. Z SDKÚ sa stal politický subjekt, ktorého predstavitelia sa dopúšťali podporovania vojnových zločinov. Hlavný vinník je M. Dzurinda. Na chrbte KDH sa do politiky vyšplhal aj D. Lipšic, ktorý dokázal svojim konaním, že chrbtovú kosť nemá. Karieristický hybrid schopný pre kariéru urobiť všetko. Dodnes je Lipšic škvrnou na politickom dianí vrátane diania v súdnictve.
 
Výhybku na slepú politickú koľaj vo vývoji KDH prehodil J. Figeľ. Pod jeho vedením sa KDH stalo mimoparlamentným subjektom. Pán Boh mu doprial kúpu štvorizbového bytu s rozlohou 156 m2 v roku 2001 za vtedajších 54.390.-  slovenských korún. Figeľov nasledovník Hlina pokračoval v politike chaosu a tápania ďalšieho smerovania. Významný podiel na tomto chaose mal F. Mikloško, šedá eminencia KDH, ktorému som venoval zvlášť článok (viď odkaz).
 
Mikloško nikdy neniesol zodpovednosť za rozvoj KDH. Naopak. Bol posadnutý mocou a funkciami, z ktorých by mohol ovplyvňovať dianie na Slovensku. V roku 2008 dokonca vystúpil z KDH a založil stranu Konzervatívni demokrati Slovenska. Táto strana po niekoľkých rokoch skrachovala a Mikloško sa opäť prilepil ku KDH s cieľom vyryžovať nejakú dobre platenú pozíciu. Dokonca kandidoval na prezidenta, ale neúspešne. Pán Boh pred ním Slovensko ochránil. V roku 2022 KDH  podporilo podpis Dohody o obrannej spolupráci SR s USA, tzv. DCA dohodu. Zaradilo sa tak k zapredaneckým stranám Slovenska, ktoré oklieštili suverenitu a zvrchovanosť Slovenska. Pokrytci a farizeji KDH sa naplno prejavili.
 
Na tomto mieste chcem poukázať na skutočnosť, že vhodnejší názov KDH by bol Katolícko demagogické hnutie. Je veľký rozdiel medzi kresťanmi a katolíkmi. Katolícke KDH sa schováva za kresťanov, z ktorých reprezentuje len bigotnú časť katolíkov. Nereprezentuje napríklad ani protestantov, ani pravoslávnu cirkev. Iba loví v nich voličov, ak ich politike niekto naletí. KDH je demagogická preto, lebo nie je voči svojim voličom úprimná. Ich predstaviteľom ide hlavne o moc a nie o presadzovanie ideálov kresťanstva. Pre voličov bolo určite sklamaním, keď KDH nebolo schopné ísť do koalície so Smerom, Hlasom a SNS. Voličom išlo o to, aby sa naplnili niektoré predvolebné sľuby z dielne KDH prostredníctvom účasti v koalícii. Vedenie KDH v podstate týchto voličov zradilo a dobrovoľne sa zaradilo do opozície k Šimečkovmu PS, ktorého politika je v príkrom rozpore nielen so záujmami Slovenska, ale aj v príkrom rozpore s ideologickými základmi KDH. Tento ich krok sa stal jasným dôkazom, že predstaviteľom KDH ide o moc a funkcie a nie o napĺňanie sľubov voličov.
 
Ak si porovnáte volebný program KDH a napr. Smeru, zistíte, že cca je na 70% identický, len vyjadrený inými slovami. Čiže ich program je ľavicový a sociálny v prospech ľudí. Napĺňať ho však bude koalícia a nie KDH. Čiže ak sa sociálny program bude plniť, smotanu za plnenie sľubov KDH lízať nebude a môže v najbližších voľbách opäť skončiť pred dverami parlamentu v kúte hanby.
 
Na stránkach KDH sa môžeme dočítať:
 
„Budeme podporovať a prehlbovať našu euroatlantickú spoluprácu a spoluprácu s ďalšími demokratickými partnermi vo svete. Budeme jasne formulovať svoje postoje, aby sa nevrátila dvojtvárna politika vlád v minulosti, ktorá sa neriadila dôsledne deklarovanou orientáciou alebo hodnotovými princípmi“.
 
Uvedené vyjadrenie má lokajský charakter, v ktorom KDH vyjadruje podporu zločineckému paktu NATO. KDH má totálne pomýlené hodnotové princípy. Dokazuje, že ľudský život nie je na prvom mieste ako hodnota. Ak treba dosiahnuť politické ciele aj za cenu strát na ľudských životoch, tak KDH sa vezie na vlne tejto zvrátenej politiky.
 
„Budeme presadzovať, aby SR svojimi postojmi ovplyvňovala rozhodnutia NATO tak, aby Aliancia bola konštruktívnym obrancom mieru, demokratických hodnôt a spravodlivých požiadaviek“.
 
Toto vyhlásenie je v rozpore s predchádzajúcim a výsledok činnosti KDH v tejto oblasti je dlhodobo nulový zapríčinený ich pasivitou. NATO nerovná sa demokracia, spravodlivosť a mier. NATO rovná sa zločin.
 
Na záver som si nechal toto tvrdenie KDH:
 
„Chránime rodinu a manželstvo ako prirodzený zväzok muža a ženy. Manželstvo muža a ženy je nezameniteľné a nenahraditeľné, preto si vyžaduje osobitnú úctu a ochranu. Rodinu uznávame za základnú prirodzenú bunku štátu a spoločnosti, ktorá existovala skôr ako štát. Zasadzujeme sa o to, aby sa mohla rozvíjať po hmotnej aj duchovnej stránke, rešpektujúc dôstojnosť každého jej člena“.
 
KDH kolaboruje s Progresívnym Slovenskom, ktoré ohrozuje samotnú existenciu našej republiky a ochranu manželstva, súžitie ženy a muža, význam rodiny spochybňuje na každom kroku. Je preto PS bližšie farizejskému vedeniu KDH ako súčasná koalícia?
 
Miesto záveru:
 
Ježiš vyjadril Božie odsúdenie farizejov slovami: „Pokrytci, vhodne o vás prorokoval Izaiáš, keď povedal: ‚Tento ľud ma ctí svojimi perami, ale ich srdce je odo mňa ďaleko vzdialené. Nadarmo ma však uctievajú, lebo vyučujú ako náuky ľudské príkazy.‘“ (Matúš 15:7–9).
 
Želám všetkým ľuďom dobrej vôle bez rozdielu vyznania pokojné Vianoce, zdravie, mier v duši, vo svete a vzájomnú nefalšovanú lásku v kruhu rodiny. 
 
Viac na:
https://blog.hlavnespravy.sk/33210/kdh-zradilo-svojich-volicov-moze-za-to-frantisek-miklosko/
https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/figel-daroval-byt-ktory-kupil-babku
 
Z mesta SNP Ivan Štubňa

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore