Každá hra raz skončí…

Ilustračný obrázok: PIRO Pixabay

Aj taká pri ktorej sa podvádza. A to sa pri hrách stáva často. Či už pri tých, pri ktorých sa ľudia iba zabávajú, ale aj pri tých, kde tvrdo súperia. Podvádzanie sa však stalo pravidlom hlavne  pri politických hrách.

Tam hráči dostanú svoje pozície, alebo karty vo voľbách, ale môžeme im veriť, že sú poctivé a pravé? Najmä, keď vidíme, že hrajú nečestným  a falošným spôsobom a stále vyťahujú nové a nové tromfy, ktorými likvidujú súpera.

Takáto nečestná hra sa môže skončiť viacerými spôsobmi. Prvým je, že  druhá strana,  jednoducho prestane  hrať takúto špinavú hru. Zdvihne sa, odíde a ich protivník odrazu nemá koho ošklbávať a ponižovať falošnými tromfami.

Druhý spôsob je razantnejší. Hráči, ktorí vidia, že protistrana nehanebne podvádza a ešte sa im pritom smeje do očí  sa zdvihnú, zoberú nečestným hráčom falošné tromfy z rúk, dokážu im ich podvod a po práve ich potrestajú.

V dejinách ľudstva bolo rozohraných mnoho takých falošných hier, namierených proti  jednoduchým ľuďom, ale aj celým štátom v politike a vo vojnách.

V minulom storočí bolo v Európe takýchto hier rozohraných mnoho. Prvá svetová vojna, ale aj tá oveľa ničivejšia, Druhá svetová vojna. Ako skončili vieme. Jedna mimoriadne nebezpečná a falošná hra bola rozohraná tesne po Druhej svetovej vojne  s názvom Studená vojna. Pokračovala niekoľko desaťročí, keď  súper neustále vyťahoval falošné tromfy,  pokiaľ sa mu protistranu nepodarilo ošklbať takmer o všetko. A takáto hra teraz pokračuje už len s jeho dvojakými pravidlami a  falošnými kartami. S umelou  covidovou pandémiou, ktorá je megafalošným tromfom, ktorý mu má zabezpečiť celkovú výhru a totálnu porážku  súpera s  jeho následným, úplným ovládnutím. Súper už vidí, aká nečestná tá hra je. A zobral si ponaučenie z minulosti. Studená vojna, ktorá dostala sofostikovaný názov Hybridná, prerástla do otvoreného konfliktu a strana, ktorá konflikt celé roky pripravovala, sa verejne pochválila falošnými tromfami.

Každá hra má koniec. Niekedy sa však môže skončiť aj smrťou hráča, ktorý sa nedokáže brániť falošným a nečestným praktikám, ktoré používajú protivníci v snahe získať víťazstvo. Či sú to úlisné, klamlivé sľuby, ale aj hrubá sila v podobe vraždenia. Je len na protistrane, aký spôsob ukončenia hry si vyberie. Potupnú porážku v podobe straty všetkého, hlavne slobody, či dokonca života, alebo sa falošným hráčom vzoprie, prestane hrať ich hru a potrestá ich za podvody.

Každá hra raz skončí… Aj tá politická a vojnová…

Zoberieme si ponaučenie aj my? Alebo sa ľahostajne necháme obrať uplne o všetko? Aj o to najcennejšie, naše deti a ich budúcnosť?…

Pozn. Článok je aktualizovaný text zo dňa 27. apríla 2021

Devana

2 názory na “Každá hra raz skončí…”

  1. Thank you very much for sharing. Your article was very helpful for me to build a paper on gate.io. After reading your article, I think the idea is very good and the creative techniques are also very innovative. However, I have some different opinions, and I will continue to follow your reply.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore