Henry Kissinger necestuje „iba tak“…

Ilustračný obrázok: flickr

Henry Kissinger

Kým na Slovensku prebiehala tvrdá predvolebná kampaň, ktorá svojim charakterom menila štát na jednu veľkú krčmu, tak sa  na svetovej scéne diali veľmi závažné udalosti, ktoré budú ovplyvňovať aj politickú situáciu priamo v našom štáte.

Médiá prinášali informácie o osobnom prejave ukrajinského prezidenta Zelenského na Valnom zhromaždení  OSN v New Yorku pred poloprázdnou sálou, mala som možnosť sledovať ho vo verejnoprávnej televízii a vidieť aký aplauz získal najmä zo strany svojich verných. Na druhej strane však nedostal od predsedu Snemovne reprezentantov  Kevina McCarthyho povolenie vystúpiť na spoločnom  zasadnutí Kongresu vo Washingtone a stretnutie sa udialo len za zatvorenými dverami. Síce ho prijal prezident Biden, ale prijatie bolo iba formálne.

Svet sa však o pár dní stal svedkom udalosti, ktorá ukázala pravú tvár súčasných západných politických elít. Prezident Zelenskyj bol  pozvaný do kanadského parlamentu na prejav  Ukrajinca Jaroslava Huňku, ukrajinského člena nacistickej zločineckej organizácie Waffen SS, ktorá počas SNP vraždila aj na Slovensku a ktorému postojačky tlieskal celý kanadský parlament na čele s premiérom Trudeauom.

V pozadí týchto udalostí sa znova rozhorel vojenský konflikt na území Náhorného Karabachu medzi Arménskom a Azerbajdžanom, ktorý sa dal považovať ďalšiu provokáciu proti Rusku.

O čom sa však informuje už menej je to, že na Ukrajinu tesne po Zelenského návšteve USA a Kanady pricestoval najskôr Niall Ferguson, ktorý sa zaoberá otázkami nadnárodeného riadenia a následne na Ukrajinu pricestoval aj Henry Kissinger, doterajší zástupca globálnych elít v oblasti riadenia. Skutočnosť, že Henry Kissinger  vo svojom veku pricestoval na Ukrajinu za prezidentom Zelenským ukazuje aká vážna je situácia vo svete, čo vo svojej pravidelnej relácii „Otázky a odpovede“ zo dňa 25. 9. 2023 rozanalyzoval V. V. Pjakin.

Tretia svetová vojna, ktorú sa snažia za každú cenu rozpútať americké vládne elity spoločne so svojimi spojencami v Európe je tesne pred jej začiatkom. Ak sa im podarí túto vojnu začať, tak je zrejmé, že nebude mať žiadnych víťazov a najviac stratia najmä globálne elity, ktoré doteraz v tichosti podporovali konflikt na Ukrajine. To, že tento konflikt má mať oveľa dlhšie trvanie dokazujú slová samotnej predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyenovej, ktorá na summite NATO vo Vilniuse v júli 2023 hovorila o tom, že Európska únia plánuje zriadenie 20-miliardového fondu na financovanie ukrajinskej armády počas ďalších štyroch rokov.

Udalosti tohto týždňa však začali naberať zaujímavé smerovanie. A to, že USA neplánujú dlhodobé financovanie konfliktu na Ukrajine, keďže prezident Biden podpísal predbežný rozpočet bez prostriedkov na pomoc Ukrajine. Podľa predsedu Snemovne reprezentantov Kevina  McCarthyho je dôležitejšie posilnenie hraníc USA proti migrantom, ako vojenská pomoc Ukrajine.

Veľmi dôležitou udalosťou tohto týždňa je aj výročné zasadnutie Medzinárodného diskusného klubu Valdaj, ktoré sa konalo 2.  – 5. októbra v Soči pod mottom „Spravodlivá multipolarita: ako zabezpečiť bezpečnosť a rozvoj všetkých“ a na ktorom so svojim prejavom vystúpil aj V. V. Putin.

Naproti tomu včerajšie stretnutie európsky lídrov v Granade bolo veľkým fiaskom ktoré sa podľa portálu POLITICO „skončilo fňukaním“, keďže nedokázali nájsť riešenia problémov, do ktorých vlastnou politikou a servilným poklonkovaním štátnej elite USA zatiahli celý „starý kontinent“ a jeho obyvateľov. Zrušenie tlačovej konferencie pre 700 novinárov ukázalo, že Európa je vo veľmi vážnej kríze, aká tu doteraz nebola od čias druhej svetovej vojny.

Medzitým však ešte Gruzínsko a Kirgizsko obvinili USA z organizovania „farebnej revolúcie“, ako sa dnes eufemisticky nazývajú štátne prevraty riadené USA a arménsky prezident Pašinjan pochopil, že ho tentokrát mravne, politicky a najmä ekonomicky rozvrátený „vyspelý Západ” nepodporí.

V pozadí týchto udalostí vyzerá povolebná situácia na Slovensku veľmi bizarne. Kým sa k moci za každú cenu derú predstavitelia progresívnej liberálnej ideológie a servilní lokaji štátnej elity USA, tak svetové dianie ukazuje diametrálne odlišné politicko – spoločenské smerovanie, ktoré má zabrániť rozpútaniu tretej svetovej vojny.

Žiaľ,  na doterajšom  dianí vidieť, na akej úrovni je „politická elita“ v našom štáte. Dokážu jej predstavitelia pochopiť celosvetové dianie, alebo je väčšina z nich iba spotrebným materiálom na jedno použitie amerických štátnych elít?

Devana

6. október 2023

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore