Chcú nám zobrať životodarnú vodu

Globálna svetovláda prináša ďalší spôsob na to, ako znížiť populáciu Zeme.

Koncom marca Svetové ekonomické fórum z Davosu (WEF) lobovalo za „riešenie globálnej vodnej krízy“. Tá však, rovnako ako potravinová kríza, existuje len preto, že bola vytvorená umelo. Pri otvorení prvej konferencie OSN o vode(Konferencia OSN o vode 2023), sa toto úsilie „na prekonanie globálnej vodnej krízy“ vyplatilo a po 40 rokoch sa touto témou zaoberala najmocnejšia organizácia na svete. Generálny tajomník OSN Antonio Guterres navrhol kroky v štyroch smeroch, z ktorých posledný je obzvlášť pozoruhodný:

1. Zabezpečiť spravodlivý prístup k vode a jej ochranu;
2. Rozvíjať systémy zásobovania vodou;
3. Zamerať sa na udržateľnosť tejto dostupnosti k vode a prispôsobiť k tomu aj infraštruktúru;
4. Naliehavo riešiť klimatické zmeny

Konferencia, ktorá sa konala v sídle OSN v New Yorku, trvala od 22. do 24. marca a skončila sa prijatím Akčnej agendy pre vodu. Tá bola následne premietnutá do Akčného programu pre vodu (rezolúcia OSN 75/212). Zároveň sa uskutočnilo priebežné zhrnutie výsledkov projektu „Voda pre trvalo udržateľný rozvoj 2018 až 2028“, ktorý OSN prijala na nátlak WEF.

Washington Times z 23. marca 2023 informovali o tejto udalosti titulkom: „OSN si prichádza po vašu vodu.“ V texte sa objavili nasledovné citácie:
„OSN hostí svoju prvú konferenciu o vode v New Yorku za posledných päť desaťročí. Parížska globálna dohoda o vode? Všetky cesty sú otvorené pre vaše nočné mory. Táto konferencia, ktorú organizujú vlády Holandska a Tadžikistanu, je ďalším pokusom OSN o dosiahnutie 17 cieľov trvalo udržateľného rozvoja, ktorých zoznam, ak by boli implementované a presadzované, by vybranej skupine elitných byrokratov poskytol úplnú kontrolu nad všetkými ľudskými činnosťami, od lietania po oblohe až po určovanie stupnice miezd vo firmách, rybolov v moriach a oceánoch, stavbu domov a podnikov.
Žiadna chudoba. Nulový hlad. Každému dobré zdravie a to fyzické aj duševné. Rovnosť pohlaví. A teraz k tomu ešte aj čistá voda. Toto je niekoľko prvých cieľov trvalo udržateľného rozvoja.
V skutočnosti táto globálna svetovláda berie do rúk opraty, aby nás všetkých posunula smerom k ideálnemu svetu, ktorý však nikdy nenastane. Globálny orgán riadenia ľudstva odrazu predstiera, že má moc odstrániť chudobu, zlé zdravie, znečistenie planéty, hlad a nevedomosť. Že zničí diskrimináciu každého druhu, zabezpečí dobre platené pracovné miesta pre všetkých (cez kontrolu výrobných a spotrebných prostriedkov), zabezpečí mier a spravodlivosť na celom svete. V podstate nám sľubujú, že všetci budeme žiť v nirváne, ak sa jednotlivé vlády sveta vzdajú svojej suverenity, podriadia sa diktátu vyvolených, vzdajú sa peňazí, slobody a voľby ako takej.
Konkrétne detaily tohto hroziaceho regulačného modelu zatiaľ nie sú známe. Existujú však už náznaky. Nadchádzajúce kontrolné opatrenia sa pravdepodobne zamerajú na obmedzenie využívania vody v domácnostiach a zvýšenie nákladov na prístup k tejto vode. Dajú sa teda očakávať zákazy používania vody v poľnohospodárstve a zvyšovanie nákladov pre poľnohospodárov. Začne sa s prísnou reguláciou počtu lodí a typov ktoré sa môžu plaviť po moriach, riekach a kanáloch, čím sa bude tlačiť na zvyšovanie nákladov na tento druh dopravy. Potom prídu požiadavky na kompenzáciu vzniknutých strát, ako to vidíme teraz v prípade kompenzácie emisií CO2.”

Ako takéto projekty fungujú v praxi názorne demonštruje Nigéria, kde je sladká voda dostupná už len s QR kódom. V skutočnosti je to jeden zo spôsobov, ako znížiť populáciu obyvateľov na Zemi. Konferencia pod záštitou OSN teraz otvorila už aj „vodný front“ proti Rusku. Tieto novinky sa však dotknú aj obyvateľov zvyšku sveta. Začiatkom apríla francúzsky prezident Emmanuel Macron požadoval zníženie spotreby vody v krajine o 10 %. Iniciatíva „je spôsobená potrebou reagovať na klimatické zmeny vo svete. Už toto leto Francúzsko ohrozuje sucho, lesné požiare a vysychanie riek“. Podľa tohto plánu Francúzsko do roku 2030 zníži spotrebu vody vo všetkých odvetviach hospodárstva.

Motivácia známymi formuláciami ako napríklad: „predpokladá sa výrazný pokles zrážok, ktorý má byť až 10-krát vyšší, ako je súčasná spotreba vody“. To je veľmi podobné ešte nedávnej formulácii: „predpokladaný počet úmrtí na covid bude do konca roka 10-krát vyšší ako je dnes“. No a ruka v ruke s tým idú ďalšie známe mantry ako: „musíme konať hneď, aby sme šetrili vodné zdroje a zmenili našu spotrebu vody“, ktoré sú nápadne podobné tým minulým: „pamätajte, že každý musí okamžite podniknúť kroky na zastavenie šírenia vírusu a zostať doma, nosiť masku a tým zachraňovať životy iným“.

V samotnom Francúzsku však úrady zároveň nepociťujú až taký alarmujúci nedostatok vody, aby ňom nemohli neustále oblievať demonštrantov. Zdá sa preto, že vo Francúzsku je na niektoré veci naopak vody dosť a desaťnásobný pokles zrážok spojených so suchom Macrona a ani jeho spoluobčanov nijako vážne nehrozí. 

Neprešiel však poriadne ani týždeň a záhrady by sa už opäť nemali polievať a v sprche by sa nemali Francúzi umývať dlhšie ako 3 minúty a nie viac ako 2 krát týždenne. Sprchy sú k dispozícii už len vo vodných delách polície, ale aj tie polievajú iba tých, ktorí na masových protestoch vyjadrujú svoj nesúhlas proti dosť nepochopiteľnej politike vlády.

Viac informácií na túto tému získate v knihách vydavateľstva Torden. Titul “Dešifrovať Klausa Schwaba” od Valentina Katasonova vám prezradí pozadie skrytých záujmov spoločenstva Svetového ekonomického fóra (WEF) ale veľa informácií o umelo vytvorenej potravinovej kríze prezradí kniha “Semienko skazy” od Williama F Engdahla.

Voľný preklad článku od Valerija Ilina z Fondu strategickej kultúry:
https://www.fondsk.ru/news/2023/04/08/oni-idut-za-nashej-vodoj-58959.html

Titulný obrázok:
https://www.fondsk.ru/images/news/2023/04/08/or-58959.jpg

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore