Ilustračný obrázok: Pixabay

V diaľke zahrmelo, začalo pršať a pri rieke sa na chvíľu vytvorila krásna dúha.
Spomenula som si, ako som veľmi túžila vidieť skutočnú dúhu, keď som bola malým dieťaťom a nielen dúhu, ale aj bociana. V malom údolí v hornatom kraji, kde som vyrastala bola dúha veľkou vzácnosťou a skutočného bociana som videla až ako dospelá. Možno to boli trochu také všedné priania malého decka, ale až dnes som si uvedomila, ako dlho trvalo, kým sa mi skutočne splnili.
Mnohí z nás majú rôzne priania, od tých materiálnych a niekedy ľahko splniteľných, až po tie, ktoré sa často ani neodvážime vysloviť, pretože si myslíme že sú trúfalé a nesplniteľné. Často túžime po tom, o čom si myslíme, že je nesplniteľné a pritom si neuvedomujeme, že skoro každé prianie je splniteľné.


Mnohí túžime po zdraví keď oň prídeme a živote ako predtým, ale často sa stáva, že práve v tom období dostane život iný zmysel a pochopíme, že aj keď nie je všetko také ako kedysi, plnia sa nám drobné priania v podobe drobných výhier nad chorobou.
Mnohí túžime po láske a často je tak blízko nás, že stačí vystrieť ruku a ona nám podá tú svoju, v podobe človeka, ktorého by sme si možno ani poriadne nevšimli, ak by sme ho stretli.
Túžime a prajeme si pochopenie blízkych ľudí, a to príde vo chvíli, keď to najmenej čakáme, pretože priateľstvo je jeden z najkrajších citov, aké môžu ľudia spoločne zdieľať.
Túžime cestovať a poznávať nepoznané, túžime po vedomostiach a poznaní a odrazu príde chvíľa, keď dokážeme pochopiť to, čo sme nepoznali a bolo pre nás nepochopiteľné, alebo nám osud pošle do cesty človeka, ktorý nám ukáže nový smer nášho zmýšľania.
Priania a túžby sa možno neplnia hneď a celé, ale keď sa splní čo i len malá časť z nich, život dostáva nový rozmer.
Málokedy hovorím o svojich prianiach a túžbach a som veľmi šťastná, keď sa mi splní niečo, čo som si tajne priala a aj keď viem, že mnoho prianí a túžob sa mi nesplní, som vďačná za všetky tie malé zázraky, ako nazývam splnené priania.
Ešte stále popŕcha a zároveň svieti slnko a znova vyšla dúha, ešte väčšia a krajšia a ja sa teším, že mi bolo dopriate vidieť ju, najmä preto, že dúha je symbolom nádeje. Možno nádeje splnených prianí, ale je aj symbolom spojenia ľudí a bohov a hmotného a nehmotného sveta.
Ktovie, koľkým z nás prinesie nádej splnených prianí a túžob…

Devana

Čo si myslíte Vy?

Scroll to Top
%d blogerom sa páči toto: